Gigantyczna planetoida o nazwie Apophis - na cześć egipskiego boga mroku i chaosu - zbliża się do ziemi. Już 5 marca znajdzie się w najbliższej odległości od naszej planety. Naukowcy nie przestają obserwować jej zachowania. Jest niezwykle niebezpieczna. Gdyby doszło do wybuchu miałoby ono siłę 880 mln ton trotylu.

Apophis jest planetoidą, która regularnie przecina orbitę Ziemi. Planetoida jest gigantyczna. Mierzy aż 325 metrów szerokości stanowi trzecie najwyższe zagrożenie w Technicznej Skali Ryzyka Uderzenia Palermo. Planetoida nazwana jest przez naukowców „Bogiem chaosu”. Apophis od lat nie przestaje być zainteresowaniem dla naukowców. Głównie dlatego, że jej zachowania są trudne do przewidzenia. Planetoida charakteryzuje się niejednorodnym promieniowaniem, stale wiruje oraz wytwarza energię działającą na nią samą jak silnik odrzutowy. Co ciekawe nie ma stałej trajektorii lotu ani prędkości. Są one zmienne. Jak przewidują naukowcy “Bóg chaosu” może zderzyć się z Ziemią. Do zderzenia z nasza planetą może dojść 12 kwietnia 2068 roku.

W piątek 5 marca 2021 godzinie 15:15 Apophis znajdzie się w najbliższej odległości od Ziemi. Zostanie wówczas szczegółowo zbadana przez naukowców. Obserwacje badaczy pozwolą na ustalenie wielu ważnych kwestii, które pomogą w potencjalnym zagrożeniu.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

O tym się mówi w Polsce: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY