Jak podaje portal "Mirror", każdy z nas przynajmniej raz miał problem z zaśnięciem. Dr Andrew Weil, specjalista medycyny integracyjnej z Uniwerytetu Arizona zapewnia, że dzięki technice 4-7-8 można zasnąć w zaledwie 60 sekund.

Na problemy z zasypianiem

Nie mogąc zasnąć chwytamy się różnych metod. Część z nas spryskuje swoją pościel olejkiem lawendowym, który sprzyja zasypianiu i wyciszeniu, część liczy owce, a część przewraca z boku na bok, licząc, że sen w końcu przyjdzie. Zdaniem dr Weila istnieje jeden niezawodny sposób, żeby zasnąć w minutę.

Proponowana przez niego technika 4-7-8, nazywana jest również "relaksujący oddech". Rytmiczne oddychanie jest metodą wywodzącą się od indyjskich joginów, którzy wykorzystują je w trakcie medytacji. Zdaniem wielu osób ma ono bardzo wiele zalet i przynosi korzyści.

Choć metoda 4-7-8 wykorzystywana jest przez osoby cierpiące na bezsenność. Z równym powodzeniem można ją jednak wykorzystać do uspokojenia skołatanych myśli, opanować stres lub lęk, panować nad złością, czy spowolnić bicie serca.

Dr Weil zdradził, że jest to idealna metoda, żeby ponownie zasnąć, kiedy z jakiegoś powodu wybudzimy się w środku nocy. Technika 4-7-8 jest bardzo prosta. Na czym polega?

Zaczynamy od trwającego przez cztery sekundy wdechu przez nos. Następnie wstrzymujemy powietrze przez siedem sekund, a następnie przez osiem sekund wypuszczamy powietrze z płuc. Wszystko należy powtarzać do momentu zaśnięcia.

A jakie wy, macie sposoby na zaśnięcie?

To też może cię zainteresować: Mężczyzna nie wierzył własnym oczom widząc zdjęcie USG swojej żony. To zdarza się raz na 15 milionów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry zdecydował się na szczere wyznanie dotyczące księżnej Diany. "Była sama kiedy przez to wszystko przechodziła"

O tym się mówi w Polsce: Ewa Minge bardzo ostro o Małgorzacie Rozenek-Majdan. Chodzi o jej projekty. Co się stało

O tym się mówi na świecie: Benedykt XVI zdecydował się na wyjawienie prawdy na temat swojego przejścia na emeryturę. Papież emeryt skomentował także obecnego prezydenta USA