W maju miną już dwa lata, odkąd w jednym z krakowskich szpitali wydarzył się istny cud. To właśnie tam na świat przyszły bowiem... sześcioraczki! Ich narodziny były ogromnym wydarzeniem nie tylko na skalę polską, ale i światową - wszyscy z zapartym tchem śledzili losy Zosi, Kai, Malwiny, Neli, Filipa i Tymona. Jak za kulisami wygląda bycie rodzicem tak pokaźnej grupki dzieci?

Sześcioraczki mogą liczyć na ogromną pomoc

Maj 2019 roku był niezwykle trudnym czasem dla rodziców tych sześciu cudownych dzieci - to właśnie wtedy prof. dr hab. med. Ryszard Lauterbach zadecydował o tym, by rozwiązać ciążę w jej 29. tygodniu. Jako, iż ciąża mnoga to niezwykła rzadkość, taki krok wiązał się z ogromnym ryzykiem - wszystko poszło jednak po myśli lekarzy i już niebawem na świecie pojawiła się szóstka zdrowych dzieci. Chociaż dwójka z nich wymagała nieco dłuższej opieki ze strony medyków, to już po dwóch miesiącach zawitały w domu z resztą rodzeństwa.

Nie ulega wątpliwości, że zapewnienie dobrych warunków tak licznemu potomstwu nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak się okazuje - sami rodzice sześcioraczków nie byli gotowi na taką ewentualność, i początkowo trudno było im wiązać koniec z końcem. Na całe szczęście, ta duża rodzina nie została pozostawiona na pastwę losu - z pomocą przyszedł im... samorząd.

Zarząd Województwa Małopolskiego zadecydował, by na pokrycie wszystkich potrzeb sześcioraczków przeznaczyć aż... 919 tysięcy złotych! Dzięki tak hojnemu wsparciu żadne z szóstki rodzeństwa nie zostanie bez środków do życia, a być może nawet zapewni im świetlaną przyszłość!

fot. Instagram
fot. Instagram

Obecnie losy sześcioraczków relacjonowane są przez ich rodziców na instagramowym profilu szescioraczkipl, gdzie możemy podziwiać całą szóstkę w pełnej okazałości.

Zobacz także: Cienkie włosy ze skłonnością do wypadania to zmora wielu ludzi. Zabiegi na porost włosów wcale nie muszą być drogie

Może cię zainteresować: Udział w "Ukrytej prawdzie" może okazać się bardziej opłacalny, niż mogłoby się wydawać. Ile można zarobić za wystąpienie w paradokumencie

Pisaliśmy również o: To nieprawdopodobne, jakie wykształcenie ma Szymon Hołownia. Tego nikt się nie domyślał