O tym, jak tragiczna jest sytuacja bezdomnych zwierząt, nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal we wszystkich krajach świata, tych bardziej i mniej rozwiniętych, na ulicach można spotkać błąkające się zmarznięte i głodne zwierzęta. Najczęściej są to psy i koty.

Taka sytuacja ma miejsce również w Brazylii. Na szczęście są tam ludzie, którzy dla dobrobytu tych osamotnionych zwierzaków zrobią wszystko. Co się stało?

Pracownicy dworca okazali zwierzętom dobre serce

Mnóstwo bezdomnych psów krąży m.in. wokół dworca autobusowego w miejscowości Barreirihna w Brazylii. Jak wiadomo, nawet tam noce bywają chłodne i bezwzględne zwłaszcza dla tych, którzy nie mają gdzie szukać schronienia.

Naprzeciw cierpieniu zwierząt wyszli... zwykli pracownicy tego dworca. Postanowili oni nieco odmienić na lepsze życie psiaków. Ze starych opon i koców wykonali legowiska, które skutecznie chronią zwierzaki przed zimnem. Tak cudowny gest został doceniony przez miejscowych aktywistów, którzy na co dzień próbują zmieniać zły los czworonogów.

"Gratulacje dla pracowników stacji, którzy rozumieją, że te aniołki są i mają prawo tam być. Wiele innych placówek powinno brać z nich przykład, przygarniać zwierzęta. Może to nie jest rozwiązanie idealne, ale chociaż ktoś się tymi szczeniakami zajął, pomógł" - napisała jedna z aktywistek.

fot. TheDodo
fot. TheDodo

Pracownikom dworca bez dwóch zdań należą się słowa uznania!

Zobacz także: Ruszyła kolejna edycja kultowego programu "Ślub od pierwszego wejrzenia”. Uczestniczki nie kryją ekscytacji z powodu nadchodzącego małżeństwa

Może cię zainteresować: Marcelina Zawadzka wypoczywa na egzotycznych wakacjach. Cała w emocjach opowiada o fantastycznym przeżyciu, jakie spotkało ją w tropikach

Pisaliśmy również o: Szczere wyznanie aktorki serialu “M jak Miłość”. Maja Hirsch ujawniła prawdę, dlaczego porzuciła pracę na planie produkcji