Osoby zajmujące się tym tematem wskazują, że o nawiedzeniu domu mogą świadczyć dziwne zapachy, które albo nagle się pojawiają i są powiązane z wcześniejszymi mieszkańcami, a także „ciężkość w powietrzu”, która sprawia, że trudniej się oddycha.

Kolejną oznaką są dziwne sny, w których bohaterowie są nieznani ludzie. Duchy mogą przekazywać swoje wspomnienia i nawiązać kontakt. Takie sny oznaczają, że nadal przebywają w ziemskim wymiarze.

Wymienia się również poczucie bycia obserwowanym. Doświadczają tego osoby, które są bardziej wyczulone na duchowy świat.

O nawiedzeniu świadczą też oczywiście dziwne hałasy oraz dźwięki, których nie da się logicznie wyjaśnić. W ten sposób duchy chcą zaznaczyć i ujawnić swoją obecność w domu. Specjaliści w tej tematyce zauważają, że może być to niebezpieczne.

Duchy można wyczuć także poprzez zmiany temperatury w otoczeniu. W ich obecności zawsze powietrze jest nagle zimniejsze ponieważ absorbują energię z otoczenia.

Nieproszeni goście z zaświatów mogą też mieć tendencję do zamykania czy otwierania drzwi, przesuwania rzeczy w inne miejsca, a także zrucaniu ich na podłogę.

nawiedzone domy /  YouTube: A&E
nawiedzone domy / YouTube: A&E

Trzy najważniejsze oznaki

Znawcy tematu wymieniają, że wśród najważniejszych oznak jest bycie dotkniętym przez zjawisko nadprzyrodzone, po którym mógł zostać jakiś ślad na skórze w postaci siniaka lub skaleczenia, którego nie można wyjaśnić w inny sposób.

Kolejną wskazówką są nagłe zmiany w zachowaniu czy nastroju. Duchy mogą negatywnie wpływać na emocje i wywoływać złość i lęk. Trzeba wówczas szczególnie uważać.

Ostatnim i najważniejszym znakiem jest oczywiście zobaczenie takiej istoty.

Wierzycie w takie historie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Para przez lata starała się o dziecko. Po badaniu USG byli zaskoczeni. To zdarza się raz na 70 mln. Jak potoczyła się ich historia

Jak informował portal „Życiepl”: Niesprawiedliwa decyzja sądu. Została porzucona przez matkę jako małe dziecko, a teraz musi na nią płacić. Dlaczego tak się stało

Z życia gwiazd informowaliśmy o: Zaskakujące słowa z ust Piotra Żyły. Skoczek skomentował aktualną formę Dawida Kubackiego. Nikt nie spodziewał się tego, co powiedział

Zobacz także: Edyta Górniak kontra Justyna Steczkowska. Zwyciężczyni pokonała rywalkę z wielką przewagą. O czym mowa