Nieprawdopodobne zjawisko regularnie powtarza się w jednym z parków narodowych. Ze skał spada ognisty wodospad. Wygląda to naprawdę spektakularnie – czy to w ogóle możliwe?! Każdego roku w to miejsce przyjeżdżają turyści z całego świata, aby na własne oczy zobaczyć “spadającą lawę”. O co chodzi?

W sieci raz po raz można zobaczyć, jak fenomenalna jest natura oraz jak potrafi zaskoczyć. Często zamieszczane są zdjęcia czy filmiki przedstawiające niesamowite i wręcz niemożliwe fizycznie zjawiska, które jednak – z jakichś przyczyn - dzieją się naprawdę i od wielu lat budzą podziw w turystach, ale i najlepszych naukowcach.

W tym przypadku jest podobnie! W jednym miejscu na świecie istnieje “ognisty wodospad”, który robi ogromne wrażenie!

Czy to faktycznie ogień?

Wodospad Horsetail umiejscowiony w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii każdego roku w okresie wczesnej wiosny podziwiany jest przez setki turystów.

Dlaczego wtedy? Ponieważ tylko w tym czasie, zaledwie kilka dni w roku można tam ujrzeć “ognisty wodospad”. Mimo że kaskada faktycznie wygląda jak spadający ogień lub lawa, jest to woda, a swoje pomarańczowo - czerwone odcienie zawdzięcza padaniu promieni słonecznych.

Kilka dni w roku, kiedy słońce znajduje się na określonej wysokości jego promienie tak odbijają się w kropelkach wody, że przybierają pomarańczowy kolor!