Najnowsze informacje w sprawie mszy świętej, w której brał udział między innymi Jarosław Kaczyński. Czy politycy obecni na nabożeństwie nie przestrzegali panujących obostrzeń? Czy na Prezesa Prawa i Sprawiedliwości zostanie nałożona kara? Już wszystko wiadomo!

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się głośna sprawa dotycząca mszy świętej, która odbyła się 16 stycznia w Kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach. Nabożeństwo odprawiane było w intencji zmarłej matki Jarosława Kaczyńskiego, Jadwigi Kaczyńskiej - w uroczystości wziął udział zarówno sam Prezes Prawa i Sprawiedliwości, jak i wiele innych znanych polityków.

Jak donoszą media, Forum Unia Młodych wystąpiła do sanepidu w Starachowicach o ukaranie osób będących na nabożeństwie za nieprzestrzeganie panujących aktualnie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Ich zdaniem liczba osób biorących udział w mszy była znacznie większa niż powinna, uczestnicy nie zachowywali od siebie bezpiecznego dystansu, a sam Jarosław Kaczyński miał znajdować się tam bez maseczki ochronnej.

Zapadła decyzja w sprawie ukarania uczestników mszy

Ewa Dróżdż, szefowa starachowickiego sanepidu uznała, że zggromadzeni na mszy przestrzegali owych przepisów, zatem brak jest podstaw prawnych do nałożenia kary.


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: SETKI TYSIĘCY POLAKÓW MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z POTĘŻNĄ PODWYŻKĄ. WIELU ZAPŁACI HORRENDALNIE WYSOKI PODATEK. ROZLICZENIE PIT PRZYPRAWI O ZAWRÓT GŁOWY