Internet potrafi codziennie nas zaskakiwać. Bez niego nie mielibyśmy świadomości wielu rzeczy – tak jest i w tym przypadku. Nikt z nas nie wiedziałby, jak robi się popularny przysmak, a na początku wygląda to dość… nietypowo.

Portal Fakt zauważył, że na TikToku znalazł się filmik, który wywołał mieszane uczucia internautów. Przedstawiał on wytwarzanie składnika pewnego przysmaku.

Źródło: tiktok @sophiargreb
Źródło: tiktok @sophiargreb

W ten sposób powstaje wyjątkowy smakołyk

Filmik autorstwa Sophii Rose przedstawia coś, co nie przypadło do gustu wielu internautom – szczególnie tym, którzy nie spodziewali się, jak to wygląda w rzeczywistości. Na początku widać coś dziwnego – białego, obślizgłego i mokrego.

Przedstawione „coś” wygląda trochę jak dziwny rodzaj surowego mięsa. Jednak jeśli obejrzy się dalszą część filmiku, wszystko staje się jasne – to nic innego, jak ziarna kakaowca!

Źródło: tiktok @sophiargreb
Źródło: tiktok @sophiargreb

Sophia najpierw wyciągnęła je, później rozłożyła w naczyniu i nakryła materiałową szmatką. Należało odczekać 5-8 dni, by dać ziarnom sfermentować – to takie działanie nada im później ostatecznego smaku.

Po upływie tego czasu wystarczy uprażyć ziarna kakaowca i zdjąć łupiny, a potem pokruszyć je. Tak właśnie przybierają one formę, którą znamy! Następnie można je dodać do czekolady bądź też sprzedawać w sproszkowanej formie jako kakao.

@sophiargreb

Roasted COCOA Nibs #chocolate #cocoapod #fyp #hersheys #stepbysteptutorial #valentinesday #inlove #feelgood

♬ Put Your Records On - Ritt Momney

Internauci w dużej mierze uważają, że filmik – przynajmniej na początku – jest naprawdę obrzydliwy! Część z nich sądziła, że to martwe żyjątka albo larwy. Niektórzy deklarują, że już więcej nie zjedzą czekolady!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JEŚLI MAMY W DOMU WYTŁACZANKI PO JAJKACH TO LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ. MAJĄ MASĘ POŻYTECZNYCH ZASTOSOWAŃ! DZIĘKI NIM MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO PIENIĘDZY

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA RENT I EMERYTUR JUŻ ZA PASEM! KIEDY EMERYCI MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ OTRZYMANIA WYŻSZEGO ŚWIADCZENIA? ZNANA JEST DATA URUCHOMIENIA PRZELEWÓW

O tym się mówi na świecie: NA TO ODKRYCIE CZEKALIŚMY AŻ 250 LAT! FASCYNUJĄCE ZNALEZISKO W CENTRUM BADAŃ ARCHEOLOGÓW. CHCĄ POTWIERDZIĆ POCHODZENIE WRAKU TAJEMNICZEGO STATKU

Z życia gwiazd: KUBA WOJEWÓDZKI NIE MIAŁ LITOŚCI DLA AGUSTINA EGURROLI. CO ZROBIŁ GWIAZDOR? TYLKO ON MÓGŁ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TAKI RADYKALNY KROK I TO NA WIZJI