Jestem kochającą żoną i matką dwójki dzieci. Mój mąż jest mistrzem wszystkich zawodów, ma dobrą pracę i stabilny dochód, kupił trzypokojowe mieszkanie i żyjemy tak, jak lubimy. Poza tym dobrze komunikowałam się z moim bratem i jego rodziną, z mamą, kuzynką i jej bliskimi. Udało mi się również utrzymać ciepłe relacje z ciotką i jej bliskimi.

Uwielbialiśmy spotykać się na przyjęciu, dzieci bawiły się,a my rozmawialiśmy o nowościach. Na każdych wakacjach - razem lubiliśmy jeździć z całą rodziną do innych krajów. W weekendy chodziliśmy na pikniki. Zawsze wspieraliśmy się i pomagaliśmy sobie nawzajem. Siedzenie z dziećmi, pożyczanie pieniędzy, pomoc w domu to nie był problem. Zawsze myślałam, że mam wzorową rodzinę, solidne wsparcie i solidny fundament, ale szybko wszystko się zmieniło.

Zawsze myślałam, że mam dwie babcie. Jedna jest moja, to znaczy ta, która urodziła moją matkę i jej siostrę. Druga to siostra babci, ma na imię Kasia. Bóg nie dał jej dzieci, więc zawsze uwielbiała opiekować się nami i uważała za wnuki. Bardzo ją kochałam.

Kiedy byłam nastolatką, to babcia Kasia pomogła mi poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami. Opowiedziałam jej o wszystkim na świecie, a ona zawsze mnie rozumiała, dawała cenne rady. Jej mąż był bardzo powściągliwy i poważny, być może dlatego, że jego praca była taka - projektant w przedsiębiorstwie. Mimo swojego charakteru on też nas kochał, zawsze rozpieszczał drogimi prezentami. Szkoda, że ​​nie mieli dzieci, bo byliby świetnymi rodzicami.

Moja babcia zmarła bardzo wcześnie, miałam wtedy zaledwie 13 lat. I tego dnia babcia Kasia stała się moim głównym wsparciem.

Babcia Kasia została zupełnie sama, ponieważ jej mąż zmarł na atak serca. Babcia mieszkała w ogromnym mieszkaniu, tam się nudziła. Starała się nie rozpaczać, nieustannie wywoływała uśmiech na twarzy, a ja zastanawiałam się, jak zawsze może być w dobrym nastroju. Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło. Rok po pogrzebie męża babcia zachorowała. Lekarze nie mogli znaleźć przyczyny jej złego stanu zdrowia, wszystkie organy działały jak w zegarku, analizy były doskonałe. Prawdopodobnie zapukała do niej starość. Wszyscy krewni szybko się zorientowali i zaczęli opiekować się babcią.

Ale kiedy zorientowali się, że babcia jeszcze nie umiera, natychmiast uciekli, nawet w święta nie przyjeżdżali. Zaproponowałam, żebyśmy wszyscy razem zatrudniali pielęgniarkę. Zbierali pieniądze i płacili jej. Mój pomysł się nie powiódł.

„Ona jest dla nas nikim. Jest tylko daleką krewną. Jedyne, co możemy zrobić, to znaleźć miejsce w domu opieki ”.

Jak wam się podoba odpowiedź moich „idealnych” krewnych? Nie pozwoliłabym na to, więc sama zacząłam opiekować się babcią.

Ciężko było mi biegać między domem a babcią, więc zaproponowałam mężowi, że zabierzemy do nas babcię. Mąż znalazł dobrego lekarza. Okazało się - choroba serca, to reakcja na śmierć ukochanej osoby. Lekarz nie przepisał żadnych leków, potrzebowała miłości, uwagi i śmiechu dzieci. Nasi chłopcy spisali się świetnie - babcia była prawie w porządku. Dzieci często bawiły się z Kasią, dzieliły się swoimi sekretami, a ona opowiadała im ciekawe historie ze swojego życia. I tak mieszkaliśmy 6 lat.

Po śmierci babcia zostawiła nam swoje duże mieszkanie. Wszyscy moi krewni napadli na mnie. Zaczęli grozić, domagać się swojej części mieszkania, udali się do sądu i wezwali policję. Nie martwiłam się, bo prawo było po mojej stronie, sama babcia napisała testament, nie nalegałam na nic.

Gdybym nie opiekowała się babcią, bylibyśmy w kontakcie, ale babcia spędzałaby swoje dni w szarych murach przytułku dla starszych ludzi. Cieszę się, że to zrobiłam. Moje dzieci czule wspominają Babcię Kasię, zostawiła swoje serce w naszym domu.

To też może cię zainteresować: Prawda na temat zarobków w restauracjach Magdy Gessler wyszła na jaw. Szczegóły postanowił wyjawić kucharz, który pracował dla królowej gastronomii

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Potężny przekręt z maseczkami ochronnymi w roli głównej? Detektyw Krzysztof Rutkowski w akcji! Postanowił wyznaczyć wielką nagrodę

O tym się mówi: Nowa mutacja koronawirusa w Polsce. „Podlaski” wariant stanowi poważne zagrożenie? Naukowcy są zgodni