691 – tyle nowych przypadków koronawirusa wykryły lokalne stacje sanitarno-epidemiologiczne i przekazały informację do GIS. Jest to spory wzrost w stosunku do wyników, jakie Ministerstwo Zdrowia podawało w ostatnich dniach, gdzie bilans orbitował wokół 500 osób. Tym samym, ogólna liczba wykrytych przypadków od początku epidemii wzrosła do 69 820.

Niestety, resort zdrowia poinformował również o śmierci kolejnych ośmiu osób, przez co liczba zgonów wynosi obecnie 2100.

Rośnie liczba nowych przypadków, ale 27 tysięcy osób zwolnionych z kwarantanny!

Regionem o największej liczbie nowych zakażeń jest w piątek Mazowsze – to pozytywnie zdiagnozowano 121 osób. Na drugim miejscu znajduje się Małopolska – tu mowa o 120 osobach, a na trzecie miejsce wysunęła się Wielkopolska – 93 nowe przypadki. Sporą liczbę nowych zakażeń odnotowano na Podkarpaciu – 92 osoby.

Pozytywna informacja dla mieszkańców województwa śląskiego – przez wiele tygodni lidera regionów, jeśli chodzi o zakażenia. Na Śląsku odnotowano tylko 54 nowych zakażonych. Jak sytuacja wygląda w innych częściach kraju?

43 nowe osoby z koronawirusem odnotowano w województwie łódzkim, 41 w pomorskim, a po 27 na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie. W świętokrzyskiem to 15 osób, tyle samo na Warmii i Mazurach, 13 w lubuskiem, 11 w kujawsko-pomorskiem, a pojedyncze przypadki wykryto na Opolszczyźnie – dziewięć, Podlasiu – osiem i w zachodniopomorskiem – dwa.

Niestety, bilans zgonów powiększył się o kolejnych osiem osób. Najmłodsza z ofiar to 58-letni mieszkaniec Poznania.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło również, że obecnie na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa 2179 osób, z 75 pacjentów wymaga podłączenia do respiratora.

Znacznie zmniejszyła się liczba osób przebywających na kwarantannie domowej – to obecnie 71 311 osób (dokładnie o 27 030 osób!). Podobnie jest z osobami objętymi nadzorem epidemiologicznym – obecnie jest ich 7610, o 460 mniej niż w czwartek. Lawinowo rośnie także liczba ozdrowieńców – od wczoraj powiększyła się aż o 1227 osób, to dziś 49 820 przypadków.

Jak informował portal "Życie PL": POLSKIE WŁADZE PODJĘŁY ISTOTNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY. DO TYCH KRAJÓW NIE POLECIMY, LISTA Z ZAKAZEM CORAZ DŁUŻSZA

Przypomnij sobie: POLICJANCI RUSZYLI Z MASOWYMI KONTROLAMI W TROSCE O DZIECI. NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY, TRZEBA BĘDZIE PONIEŚĆ KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJE SIĘ NAM NOWY PODATEK? DECYZJA NALEŻY DO UNII EUROPEJSKIEJ, W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE PIENIĄDZE