Andrzej Grabowski to odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich". Rola bezrobotnego, nadużywającego alkoholu mieszkańca Wrocławia przyniosła aktorowi nie lada popularność.

Ferdynand Kiepski stał się już pewnego rodzaju kultową postacią polskich seriali. Rola ta już na stałe przywarła do Andrzeja Grabowskiego, który mimo występowania w wielu innych produkcjach, wciąż dla wielu jest jedynie leniwym Ferdkiem.

Serial po raz pierwszy pojawił się na antenie Polsatu w 1999 roku. Od tego czasu, regularnie emitowane są nowe odcinki. Produkcja jest na tyle popularna, że mimo upływu lat, wciąż ma spore grono fanów.

"Świata według Kiepskich”/Youtube
"Świata według Kiepskich”/Youtube

Ekranowy Ferdynand Kiepski zdradza największe tajemnice "Świata według Kiepskich”

„Świat według Kiepskich” to jeden z najpopularniejszych, polskich seriali. Nie dziwi więc, fakt, że aktorzy wcielający się w role serialowych postaci, znani są niemal w całym kraju.

Andrzej Grabowski osmielil sie wyjawić najwieksza tajemnice produkcji. Jak powiedział serialowy Ferdek, producenci nie brali pod uwagę jego postaci. Głównym bohaterem miał być niejaki Ludwik. Na szczęście Ryszard Kotys wpadł na pomysł Ferdka. Jak powiedział zmarły już aktor, imię Ferdek będzie bardziej komiczne i plastyczne.

Rola Ferdka Kiepskiego przyniosła Andrzejowi Grabowskiemu ogromną popularność. Jak przyznał sam aktor, często bywa to uciążliwe, zwłaszcza wtedy, kiedy musiał ukrywać się przed fanami.

"Świata według Kiepskich”/Youtube
"Świata według Kiepskich”/Youtube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAN LITYŃSKI WCIĄŻ NIE ZOSTAŁ ODNALEZIONY? POLICJA NIE USTAJE W POSZUKIWANIACH. CO SIĘ STAŁO Z 75-LETNIM DZIAŁACZEM OPOZYCJI PRL

O tym się mówi na świecie: DWANAŚCIE LAT TEMU PRZYSZŁY NA ŚWIAT OŚMIORACZKI. JAK TERAZ WYGLĄDAJĄ? ICH MAMA MA AŻ CZTERNAŚCIORO DZIECI

Z życia gwiazd: JAK CZUJE SIĘ BOGUMIŁA WANDER? LEGENDA TELEWIZJI POLSKIEJ W CORAZ TRUDNIEJSZEJ SYTUACJI. DO KIN TRAFIŁ FILM Z OSTATNIM WYSTĄPIENIEM PREZENTERKI