Takiego widoku nie ogląda się na co dzień! Jak się okazuje niecodzienne zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości na Podlasiu. Filmik z tego zdarzenia robi furorę w sieci!

Nagranie obiegło sieć!

Jak informuje portal MENWAY filmik opublikowała pani Krystyna Maksymowicz. Jak się okazuje, kobiecie udało się uchwycić moment, w którym ogromne stado żubrów przebiegało przez jedną z dróg w miejscowości Krynek, znajdującej się na Podlasiu.

- Mieliśmy niesamowite szczęście spotkać stado dziko żyjących żubrów u nas na Podlasiu, 15 km od naszego domu. Niesamowity i rzadki widok – podpisała nagranie kobieta.

Taki widok napawa radością, bowiem jeszcze do niedawna w naszym kraju żubr był gatunkiem, który został uznany za wymarły. W 1919 roku w Polsce udało się zaobserwować tylko cztery osobniki tego gatunku, a już miesiąc później stwierdzono, że ostatni żubr został zabity przez kłusownika.

Bardzo dobra wiadomość!

Współpraca europejska pozwoliła na odnalezienie na terenie kontynentu ostatnich 54 żubrów, jednak tylko 12 osobników było zdolnych do reprodukcji. W 1924 roku w naszym kraju powołano do życia nadleśnictwo „Rezerwat”, które potem przerodziło się w Białowieski Park Narodowy, oficjalnie zarejestrowany w 1932 roku. To miejsce posłużyło do ocalenia żubra!

W 1952 wypuszczono na wolność pierwsze żubry, które urodziły się przez ten czas. Obecnie dane pokazują, że na terenie naszego kraju zamieszkuje obecnie około 2 tysięcy osobników, które poruszają się nie tylko na terenie Puszczy Białowieskiej i Podlasia, ale także wędrują aż do Wielkopolski i Pomorza Zachodniego.

Nie da się zatem ukryć, że praca na odnowieniem tego gatunku, która zajęła 100 lat przyniosła oczekiwane skutki! To bardzo dobra wiadomość!

Jak informował portal "Życie PL": ZENEK MARTYNIUK WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ O SWOIM ZWIĄZKU! CZY ZNANY PIOSENKARZ DAWAŁ SWOJEJ ŻONIE POWODY DO ZAZDROŚCI

Przypomnij sobie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ. CZY STAN ZDROWIA KSIĘCIA FILIPA SIĘ POGORSZYŁ? INTERNAUCI NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI

Portal "Życie PL" pisał również: JAKIE JEST WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE TEJ SPRAWY? RAFAŁ I RADEK UCIEKLI Z DOMU DZIECKA DO RODZINNEGO DOMU. KTO POWINIEN POMÓC RODZINIE

Pisaliśmy również o: JEDNA Z BOHATEREK PROGRAMU "SANATORIUM MIŁOŚCI" NIE POKŁADA ZBYT DUŻYCH NADZIEI NA ZNALEZIENIE PARTNERA? CO HALINA MYŚLI O KANDYDATACH