Jak podaje portal "Bored Panda", świat przyrody potrafi nas wciąż zaskakiwać. Fotografom z całego świata udaje się uchwycić zwierzęta w zaskakujących sytuacjach, a czasem uwiecznić zdjęcia, których kolory nie są takie, do jakich przywykliśmy. Jednemu z przyrodników udało się natknąć na jedynego w swoim rodzaju żółtego pingwina i zrobić mu kilka wyjątkowych zdjęć.

Zdjęcie żółtego pingwina podbiło sieć

Nie ma chyba osoby, której pingwin nie skojarzyłby się od razu z eleganckim frakiem, za sprawą charakterystycznego biało-czarnego upierzenia. Okazuje się, że zdarzają się wyjątki od tego tradycyjnego wizerunku sympatycznych nielotów. Dowodem na to są zdjęcia żółego pingwina!

Żółty Pingwin/ YouTube @Technorites
Żółty Pingwin/ YouTube @Technorites

Yves Adams to belgijski fotograf przyrody i podróżnik. W 2019 roku fotograf wyruszył wspólnie z grupą, w trwającą dwa miesiące wyprawę na południowy Atlantyk. Grupa zatrzymała się na wyspie w Południowej Georgii, gdzie mogli sfotografować kolonię pingwinów królewskich, która liczyła aż 120 000 osobników!

Kiedy grupa zatrzymała się, żeby rozładować sprzęt, Adams zauważył coś niezwykłego. W morzu czarno-białych pingwinów dostrzegł biało-żółtego osobnika. W rozmowie z Kennedy News, fotograf przyznał, że nigdy wcześniej nie widział podobnego pingwina, ani o takim nie słyszał. Okazuje się jednak, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ludzie dostrzegli pingwina o takiej barwie.

Okazuje się, że badania nad leucyzmem wśród ptaków są prowadzone od 2000 roku. Wydaje się jednak, że to pierwszy raz, kiedy cały świat zobaczył niezwykłe zdjęcia tak jasnego żółtego pingwina. Leucyzm, na jaki cierpi pingwin ze zdjęcia, związany jest z brakiem melaniny w organizmie zwierzęta, co sprawia, że jego pióra nie są czarne ale żółte.

Jak podoba się wam ten nietypowy pingwin?

To też może cię zainteresować: Podczas chrztu świętego stało się coś zaskakującego. Czy na zdjęciu uchwycony prawdziwy cud? Co na to Kościół

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rafał Trzaskowski przechodzi trudny okres. Prezydent Warszawy zdobył się na smutne wyznanie. Co się stało

O tym się mówi: Seniorzy wyrazili swoje niezadowolenie waloryzacją ich świadczeń. Mówią dość