Uwaga! Niesamowicie ważna informacja dla wszystkich osób. Już za kilka miesięcy wejdą w życie całkiem nowe przepisy i zmieni się nasz dowód osobisty. Na dokumencie, poza już znajdującymi się elementami potwierdzającymi naszą tożsamość znajdą się także nowe. O czym mowa? Kiedy nowelizacja ustawy wejdzie w życie i czy będzie trzeba od razu wymienić dokument?

Ta zaskakująca informacja niedawno wyciekła z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Już od 2 sierpnia w życie wejdą całkiem nowe przepisy. Dokument dowodu osobistego, poza aktualnie znajdującymi się na nim elementami zostanie wzbogacony o odcisk palca oraz odręczny podpis posiadacza dokumentu.

Czy trzeba wymienić dokument od razu?

Okazuje się, że nie ma takiej potrzeby. Wymiana dokumentu nie musi odbyć się wraz z nowelizacją ustawy, ale wtedy, kiedy aktualny dokument straci już ważność. Nie trzeba zatem przejmować się, że czeka nas wizyta w urzędzie.

Dlaczego zatem wprowadza się owe zmiany? Powyższe zmiany zostaną wprowadzone po to, aby dokument potwierdzający naszą tożsamość był jeszcze bardziej bezpieczny, aby można było uniknąć wszelkich prób oszustwa i podszywania się pod inną osobę.

Dowód osobisty/ computerworld.pl