Okazuje się, że budżet Polski jest w stanie wciąż rekompensować obywatelom niemożność spełnienia motoryzacyjnych marzeń rodem z PRL-u! Wszyscy ci, którzy 40 lat temu dokonali zapisu na Fiata 126p, czyli Malucha lub dużego Fiata mają możliwość otrzymania nawet 19 tysięcy złotych za niezrealizowany zakup pojazdu! Jak to w ogóle jest możliwe?

Jak informuje serwis Money, w 2021 roku budżet państwa wciąż reguluje zobowiązania Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej wobec obywateli. Z początkiem lat 80. Ówczesny rząd po egidą premiera Wojciecha Jaruzelskiego zdecydował się na wdrożenie systemu przedpłat na otrzymanie nowego samochodu, czyli wówczas Fiatów 126p i 125p.

Ci, którzy chcieli otrzymać samochód musieli dokonać wpłaty części należnej sumy, a potem mieć szczęście w losowaniu. Kto tego farta nie miał był zmuszony czekać do kolejnej edycji konkursu.

Jednak czekanie dość mocno się dłużyło, a w międzyczasie doszło do zmiany ustroju w Polsce i wszyscy zapomnieli o sprawie.

Nawet 20 tysięcy złotych za nierealizowany zakup Fiata?

W latach 90. pojawiły się głosy, że budżet państwa będzie wypłacał zapłacone za niezrealizowany zakup samochodu kwoty. Teraz okazuje się jednak, że nawet po ponad 30 latach są obywatele, którzy mogą starać się o rekompensatę.

Ile otrzymamy za niespełniony sen o Maluchu? W drugim kwartale 2021 roku będzie to 13 852 złote za Fiata 126p (za wniesioną przedpłatę) i 19 629 złotych za samochód marki FSO 1500.

Wypłaty opierają się na treści przyjętej w 1996 roku ustawy. Dodatkowo, zgodnie z prawem nie ma terminu umorzenia roszczeń za nierealizowaną przedpłatę.

Jak informował portal "Życie PL": MICHAŁ SZPAK PORWAŁ WIDZÓW PODCZAS WALENTYNKOWEGO KONCERTU W TELEWIZJI. MAŁY DROBIAZG W JEGO STYLIZACJI POWIEDZIAŁ WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA O LECHU WAŁĘSIE! BYŁY PREZYDENT ZAMIEŚCIŁ PEŁEN ROZPACZY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. CZY WYMAGA PILNYCH BADAŃ

Pisaliśmy również o: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET