Znalazłem odosobnione miejsce, o którym nikt nie wiedział, regularnie uzupełniałem skarbonkę, aby Maria nie znalazła pieniędzy. Trudno było mi zdobyć te pieniądze, ale pilnie wszystko odłożyłem.

Około miesiąca temu przyszedłem do skrytki, aby odłożyć pieniądze odłożone na kilka miesięcy, ale okazała się pusta. Prawie zemdlałem ze zdziwienia, przeżyłem straszny stres. Przez głowę przeleciało mi tysiąc myśli, kto odważył się mi to zrobić. Zacząłem odwiedzać znajomych, dyskretnie sprawdzając, czy któryś z nich nie robił ostatnio drogich zakupów.

Nie znalazłem niczego podejrzanego, zacząłem się dalej zastanawiać, co robić, gdzie podziały się pieniądze? Jak tylko dowiem się, kto to zrobił, porozmawiam z nim, nagram naszą rozmowę na dyktafon i złożę pozew. Złodziej musi zostać ukarany, myślę, że trzeba to zrobić zgodnie z prawem.

Długo zastanawiałem się, czy wyznać żonie, że spotkało mnie takie nieszczęście. Być może, gdy dowie się prawdy, pomoże mi znaleźć sprawcę. Co dwie głowy, to nie jedna! Postanowiłem się otworzyć, płakałem, że oszczędzam pieniądze na prezent dla niej, chciałem kupić samochód, zrobić jej zdjęcie na jego tle ze zdziwioną miną, a tu taka katastrofa. Nieważne jak, ukochany mąż zrobił tak elegancki prezent, i to nie na kredyt, ale za gotówkę.

Żona wysłuchała mnie w milczeniu, a potem powiedziała, że ​​nie wierzy w ani jedno moje słowo. Już wcześniej wątpiła w moją szczerość, zauważyła, że ​​nie dałem jej wszystkich pieniędzy, ale nie chciała mi nic powiedzieć. Zarzucałem jej, że mi nie wierzy, mówiąc, że mam żal, a ona mnie takimi słowami obraża.

Nie zrozumiała mojego nieszczęścia, ale zdała sobie sprawę, że miło byłoby znaleźć pieniądze i zaczęła mi pomagać. Nie osiągnęliśmy pozytywnego wyniku, ale zdałem sobie sprawę, że to nie ona ukradła mi pieniądze. Na jej twarzy malowało się szczere zdziwienie i uraza, że ​​ukryłem przed nią taką sumę pieniędzy, a potem bardziej niż ja szukała zaginionej skrytki. Zdecydowanie żonę można skreślić z listy podejrzanych.

Cały czas myślałem tylko o tym, gdzie są moje pieniądze

Założyłem, że złodziej może wrócić na miejsce zbrodni. Postanowiłem kupić ukrytą kamerę, zamontować ją i łowić na żywą przynętę. Dodatkowo kupiłem kolekcjonerskie pieniądze, wszystko było starannie złożone w pudełku. Oglądałem przez dzień, tydzień, miesiąc, pół roku, ale nikt się nie pojawił. Na próżno marnowałem siły, nerwy były już na wyczerpaniu.

Teraz rozumiem, że los ukarał mnie za to, że chciałem ukryć pieniądze przed żoną. Tak naprawdę początkowo celem było tylko zaoszczędzenie pieniędzy dla siebie, nigdy nic nie wiadomo, nagle rozwód, nie chciałem dzielić się finansami z nikim. Gdybym otworzył konto w banku, to przy rozwodzie trzeba by wszystko podzielić na pół.

Teraz z żoną mamy się dobrze, ona nie zamierza się ze mną rozwieść, chociaż często o tym mówiła. Straciłem finansową poduszkę powietrzną, pytacie, dlaczego tak bardzo się tym przejąłem? Jest już za późno na żale, chociaż robię to regularnie. Aby wcale nie stracić rozumu i wyjść z depresji, udałem się na wizytę do psychologa. Maria nie chce już ze mną na ten temat rozmawiać, a ja nie wypowiedziałem się jeszcze w pełni na ten temat.

O tym pisaliśmy jakiś czas temu: "Kiedy teściową wypisano ze szpitala, od razu powiedziano mi, że mam obowiązek przychodzić dwa razy dziennie"

Mama mojego męża od dłuższego czasu zaczęła się źle czuć.

Trzy tygodnie temu została przyjęta do szpitala, aby znajdowała się pod opieką specjalistów. Nina poczuła się lepiej i rodzina zabrała ją do domu. Potrzebowała kolejnych 10 dni kroplówek wzmacniających, ale ponieważ chciała wrócić do domu, musiała mieć kogoś do pomocy.

Mam doświadczenie w tym zakresie, ale pracuję i mam dwójkę dzieci. Kiedy zgodziłam się zaopiekować teściową i podałam kwotę, siostra męża powiedziała, że ​​jestem kobietą materialistyczną i nie ma we mnie nic świętego.

Tak, wiedziałam, że kobieta z dzieckiem z pierwszego małżeństwa nie jest spełnieniem marzeń...

Wtedy teściowa nie była zbyt zadowolona z wyboru syna. Ale ja i mój mąż kochamy się, mojego najstarszego syna wychowuje jak własnego. Obecnie jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej. Kredyt spłacamy już od kilku lat, a niedawno urodziła się nasza córeczka. Praca jest teraz bardzo trudna.

Praca na pół etatu pomaga utrzymać się na powierzchni, nawet jeśli jesteśmy wyczerpani. Dlatego nie zgodziłam się na prośbę siostry męża za darmo. Nawiasem mówiąc, kiedyś Nina nie zgodziła się opiekować moim synem, kiedy musiałam wyjść do pracy, a teraz jej córka mówi, że już wtedy Nina źle się czuła i nie chciała brać na siebie odpowiedzialności. Nie obrażam się, ale też nikt nie chce mnie zrozumieć.

Kiedy szwagierka przebywała na urlopie macierzyńskim, zdecydowała się nie chodzić już do pracy, ale robić manicure w domu. Przydzieliłam pokój, kupiłam wszystko, czego potrzebowała, wzięła udział w kursach dla mistrzów manicure.

Następnie Natalia zaczęła bezpłatnie robić próbny manicure dla wszystkich, których znała. A kiedy się o tym dowiedziałam, wzięłam na siebie również pełne koszty zabiegu od moich bliskich. A teraz mówi, że nie jest rzeczą ludzką brać pieniądze od bliskich. Kiedy jej o tym powiedziałam, tylko przewróciła oczami: „Manicure i kroplówka to dwie różne rzeczy” – mówi.

Moja praca nie jest stabilna: pewnego dnia dostaję wezwanie i wychodzę, ale zdarza się, że przez tydzień siedzę w domu z dziećmi. Na nianię nie ma pieniędzy. Zarobki są chwiejne, ale niani trzeba płacić stale, a to jest drogie. Całe szczęście, że mój syn uczy się zdalnie, teraz to on opiekuje się dzieckiem.

Szwagierka mówi, że płacenie mi jest dla nich drogie. Jakby zapłacili za zabiegi matki. Ale już biorę symboliczną kwotę za dojazd, żeby chociaż coś przywieźć do domu dzieciom, które całymi dniami siedzą w czterech ścianach. A teraz zaproponowano mi, żebym zostawiła dzieci i jeździła dwa razy dziennie za darmo, ignorując własną pracę.

Czy to nie za dużo? Mąż stara się zachować neutralność, ale zgadza się też, że nie wchodzi to w grę. Nie możesz być miły ze szkodą dla siebie i swojej rodziny...