Mam córeczkę, która niedługo skończy 2 lata, i jesteśmy z nią idealnym duetem. Wiem, że w naszym kraju jest wiele samotnych matek, ale chcę opowiedzieć moją historię i podkreślić, że nie warto trzymać się za mężczyznę za wszelką cenę.

Ja i mój mąż poznaliśmy się, gdy miałam 25 lat – silna miłość, potem małżeństwo. Razem pracowaliśmy, kupiliśmy mieszkanie, rozwijaliśmy własny biznes. Wszystko zdawało się być idealne. Marzyliśmy jedynie o dziecku.

Mąż bardzo pragnął syna, ale starałam się tłumaczyć, że nie możemy tego wybrać — nie jest to jak zakupy w sklepie. Był zawsze niezadowolony z mojej odpowiedzi. Gdy w wieku 28 lat zaszłam w ciążę, mąż był w siódmym niebie. Opowiadał wszystkim, że będzie miał syna. Prosiłam go, żeby nie spieszył się z wnioskami, ale był pewny siebie. Nawet powiedział, że jeśli urodzę córkę, to się rozejdziemy. Myślałam, że żartuje.

Nadszedł dzień porodu, mąż czekał przed salą. Po porodzie pielęgniarka przyniosła mu naszą córkę. On nawet na nią nie spojrzał. Odwrócił się i wyszedł. Dzwoniłam do niego, moja mama też dzwoniła, ale nie odbierał telefonu, a potem całkiem go wyłączył. Wielokrotnie próbowałam się z nim skontaktować, ale bezskutecznie. Moi bliscy przywieźli mnie do domu ze szpitala położniczego

Kiedy wróciłam do domu, zauważyłam, że wszystkie jego rzeczy zniknęły. Ale miałam mały skarb w ramionach, moje kochanie. Postanowiłam zamknąć ten rozdział, wniósłam pozew o rozwód. Po rozwodzie uzyskałam alimenty dla córki.

Niedawno, spacerując z córką w parku, natknęłam się na mojego byłego męża. Zaczął błagać o powrót, mówiąc, że popełnił błąd. Wyglądał na zaniedbanego, brudny, ubrania nie wyprane. Po co mi taki mężczyzna? Po co mojej córce taki ojciec?

O tym się mówi: Jak długo można pozostawić mokre pranie w pralce, opinia eksperta

Zbyt często pranie zaczyna się późno w nocy. Pozostawienie go mokrego zbyt długo może mieć swoje konsekwencje.

Ze względu na zmęczenie łatwo każdemu zapomnieć, że pralka już skończyła swoją pracę. Przebywając w ciepłym i wygodnym łóżku… Zbyt często pranie zaczyna się późnym wieczorem.

Ze względu na zmęczenie łatwo każdemu zapomnieć, że pralka już skończyła swoją pracę. W ciepłym i wygodnym łóżku zmuszenie się do rozwieszenia wypranej bielizny jest dla wielu zbyt trudne.

Jednak eksperci od sprzątania twierdzą, że mokre pranie można pozostawić w pralce nawet do 12 godzin, po czym zacznie pachnieć wilgocią. Opinia eksperta dotycząca pozostawiania mokrego prania na w pralce - Lucinda Ottush jest ekspertem w Whirlpool Tissue Science Institute.

Jej zdaniem nie ma potrzeby natychmiastowego wyjmowania mokrych ubrań z pralki. Lucinda twierdzi, że pranie można pozostawić w pralce od 8 do 12 godzin, pod warunkiem, że zaraz po tym zostanie rozwieszone. Uważa też, że można zostawić pranie w samochodzie.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy pranie zostało rozwieszone na czas jest jego ostry zapach. Pojawia się, gdy pleśń i bakterie rosną na wilgotnej odzieży. Eksperci twierdzą, że pozostawienie prania w pralce na krótki czas nie jest czymś złym.

Jeśli wywiesisz rano wieczorne pranie do wyschnięcia, wszystko będzie dobrze. Zanim jednak zaczniesz wieszać pranie, upewnij się, że nie pachnie wilgocią, w przeciwnym razie będziesz musiała powtórzyć pranie. Zgodnie z radą ekspertów, teraz nie ma potrzeby wychodzenia w nocy z ciepłego łóżka, a rano można spokojnie wszystko powiesić do wyschnięcia bez zapachu wilgoci.