Przed nami długi majowy weekend. Większość z nas planuje zakupy z wyprzedzeniem, jednak cchemy wiedzieć w jakich godzinach otwarte będą sklepy i supermarkety od 1 do 3 maja. Nieodmiennie Święto Pracy, czyli 1 maja i Święto Konstytucji 3 Maja są oznaczone w kalendarzu jako czerwone, więc w te dni zamknięte będą wszystkie dyskonty, supermarkety i hipermarkety. Co jednak z małymi sklepami? Super Express przypomina panujące w te dni w handlu zasady.

1 i 3 maja ogromna większość pracowników handlu ma wolne. Co jednak działaniem sklepów 30 kwietnia i 2 maja? Czy również zastaniemy zamknięte drzwi i trzeba będzie się skierować na zakupy do małych osiedlowych sklepów, gdzie za ladą zobaczymy właściciela?

Majówka 2022: Jak otwarte będą sklepy od 30 kwietnia do 3 maja?

Polacy świętują długo wyczekiwany długi weekend, czyli majówkę! Te kilka dni wolnego z pewnością przyda się wielu osobom jako czas relaksu i regeneracji. Wielu Polaków wybiera się na działkę, a także w krótką podróż w góry, nad morze czy jezioro. Duża liczba z nas zostanie jednak w domu, więc chcemy wiedzieć, jak czynne będą sklepy w najbliższych dniach.

Zgodnie z prawem, sklepy wielkopowierzchniowe i dyskonty takie jak Lid, Biedronka, Dino, Aldi, Auchan, Carrefour, a także sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych będą zamknięte w niedzielę 1 maja i we wtorek 3 maja.

Godziny otwarcia niektórych sklepów 30 kwietnia i 2 maja być wydłużone, ale zamkną się one najpóźniej o północy w przeddzień dnia wolnego. W Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja mogą otwarte być jedynie osiedlowe małe sklepy, w których sprzedawać będzie sam właściciel lub pracownik nieetatowy. Otwarte będą również sklepy spożywcze franczyzowe i agencyjne typu Żabka, a także sklepy na stacjach benzynowych.

Jak informował portal "Życie Polska": LEKARZE PRZESTRZEGAJĄ PACJENTÓW PRZED POCHOPNYM WZYWANIEM KARETEK I ZAJMOWANIEM MIEJSC NA SOR-ACH. POJAWIŁ SIĘ APEL O „UNIKANIE NARAŻANIA DZIECI”

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT FARMACEUTYCZNY PILNIE WYCOFUJE ZNANY PREPARAT. LEK JEST CZĘSTO STOSOWANY NIE TYLKO U DOROSŁYCH, ALE I DZIECI. DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: KASIA CICHOPEK MA DUŻE PROBLEMY PRZEZ ZAWIROWANIA W SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NAJNOWSZE DONIESIENIA NIE SĄ OPTYMISTYCZNE. CZY TO KONIEC KARIERY W TVP

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ROSJA POCZYNA SOBIE CORAZ ODWAŻNIEJ! DO MEDIÓW TRAFIŁY PORAŻAJĄCE SŁOWA SKIEROWANE DO ZACHODNICH PRZYWÓDCÓW. CZY POLSKA MA POWAŻNE POWODY DO NIEPOKOJU