Seniorzy w Polsce od dłuższego czasu zmagają się ze skutkami rosnącej coraz mocniej inflacji. Jako jedyna grupa w Polsce, która z racji wieku rzadko ma możliwość poprawy swojego budżetu poprzez dorobienie do świadczenia są zdecydowanie najmocniej poszkodowani tą sytuacją ekonomiczną jak obecna.

Nic więc dziwnego, że większości emerytów i rencistów przydaje się niemal każdy grosz. Wielu z nich czeka na wypłatę czternastej emerytury, która ma trafić do nich za kilka miesięcy – zgodnie z zapowiedziami rządu, szczególnie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Kiedy można się jednak ich spodziewać?

Kiedy nastapi wypłata czternastych emerytur? Wiceminister podał konkretną datę. Do dobra wiadomość dla setek tysięcy seniorów w Polsce

Drożyzna wpływa niesamowicie mocno na stan domowych budżetów nas wszystkich, lecz szczególnie dotknięci są nią seniorzy, którzy nierzadko muszą wybierac między opłaceniem rachunków, zakupem żywności i wykupieniem leków. Sytuacja w wielu domach jest naprawdę dramatyczna.

Polakom w obecnej sytuacji ekonomicznej żyje się coraz ciężej, szczególnie seniorom, których waloryzacja świadczeń przypada tylko raz do roku. Mimo zapowiedzi jednorazowych wypłat czternastek w ubiegłym roku rząd zdecydował się na kolejne przekazanie dodatkowych pieniędzy emerytom i rencistom również w tym roku.

Większość seniorów otrzyma w ramach tego dodatkowego świadczenia po 1217,98 złotych, czyli wartość obecnej minimalnej emerytury. W przypadku otrzymywania świadczenia wyższego niż najniższe obowiązuje system „złotówka za złotówkę” tak, jak w ubiegłym roku.

- Projekt rządowy w sprawie 14. emerytury będzie złożony w maju i do końca maja go przyjmiemy. Wypłaty czternastki będą na początku listopada – zadeklarował w rozmowie z „SE” wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Emeryci/YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie Polska": LEKARZE PRZESTRZEGAJĄ PACJENTÓW PRZED POCHOPNYM WZYWANIEM KARETEK I ZAJMOWANIEM MIEJSC NA SOR-ACH. POJAWIŁ SIĘ APEL O „UNIKANIE NARAŻANIA DZIECI”

Przypomnij sobie: GŁÓWNY INSPEKTORAT FARMACEUTYCZNY PILNIE WYCOFUJE ZNANY PREPARAT. LEK JEST CZĘSTO STOSOWANY NIE TYLKO U DOROSŁYCH, ALE I DZIECI. DLACZEGO TAK SIĘ STAŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: KASIA CICHOPEK MA DUŻE PROBLEMY PRZEZ ZAWIROWANIA W SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NAJNOWSZE DONIESIENIA NIE SĄ OPTYMISTYCZNE. CZY TO KONIEC KARIERY W TVP

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ROSJA POCZYNA SOBIE CORAZ ODWAŻNIEJ! DO MEDIÓW TRAFIŁY PORAŻAJĄCE SŁOWA SKIEROWANE DO ZACHODNICH PRZYWÓDCÓW. CZY POLSKA MA POWAŻNE POWODY DO NIEPOKOJU