Ministerstwo podaje, że od soboty wejdą w życie aktualne restrykcje w związku z drugą falą koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki i szef resortu zdrowia powiadomili, które miejsca znajdują się w strefach o podwyższonym rygorze sanitarnym. Czy z powodu tego klienci sklepów mają się spodziewać na aktualne zasady? Warto sprawdzić, w jakich godzinach będą otwarte sklepy w miejscach, gdzie rozpowszechnione restrykcje.
Z powodu nowego wzrostu liczby osób chorych na COVID-19 rząd zdecydował wprowadzić aktualne restrykcje. Pewny czas temu weszło w życie trzy strefy klasyfikowania miejscowości, na które nadano nazwy jako zielona strefa, żółta lub czerwona. W zielonej strefie nie wprowadzona żadnych dodatkowych restrykcji. Jednak w żółtej i czerwonej aktualne są zwiększone rygory sanitarne. Dziś powiadomiono, że obowiązki strefy żółtej będą obejmowały całą Polskę.

pixabay.com

Aktualne restrykcje wejdą w życie od 10 października. Zasłanianie ust i nosa w wolnej przestrzeni będą obowiązkiem w strefach nie tylko czerwonej, ale i w żółtej. Czy aktualne obostrzenia będą dotyczyły handlu? W tej sprawie chyba nie odczujemy wielkiej różnicy. Zakupy będziemy robić tak samo, sklepy będą otwarte również jak wcześniej. Obowiązuje ciągle dokładnie zachowanie odległości od innych osób oraz nakaz noszenia maseczki. Przed każdą wizytą w sklep i po wracaniu do domu należy dokładnie zdezynfekować ręce.

Jak informował portal "Życie PL": Ostatnie pożegnanie podczas pandemii COVID-19. Jak się odbywa? Rodzinie nie uda się zobaczyć bliską osobę po raz ostatni