Jak informuje serwis Wprost, ukraiński Energoatom, który zarządza elektrowniami atomowymi na Ukrainie wydał specjalne oświadczenie dotyczące stacjonowania wojsk rosyjskich na terenie czarnobylskiej strefy wykluczenia i samej nieczynnej elektrowni atomowej. O co chodzi? Sytuacja jest niezwykle napięta.

Zdaniem strony ukraińskiej, Rosjanie nie są w stanie poradzić sobie z sytuacją, która wydarza się na naszych oczach, a ze względu na swoją nieświadomość mogą się wydarzać samobójstwa.

Niestabilna sytuacja na Ukrainie. Energoatom wydał specjalne oświadczenie w sprawie rosyjskich wojsk w Czarnobylu. Będzie dochodzić do samobójstw?

Według Energoatomu, siły rosyjskie nie zdają sobie sprawy z tego, że przebywając w Czarnoibylu nie zdają sobie sprawy z tego, jakie panuje tam zagrożenie. O co chodzi? Mowa o podwyższonym na miejscu poziomie promieniowania, który może znacząco wpłynąć na zdrowie żołnierzy.

Mimo tego, że czarnobylska elektrownia nie pełni już swojej dawnej funkcji, a także nie ma tam już paliwa jądrowego to zona wokół Czarnobyla jest w tej chwili przedsiębiorstwem państwowym, które specjalizuje się w likwidacji bloków energetycznych. Przez to w strefie wykluczenia ilość substancji radioaktywnych w ogromnej liczbie nie jest rozłożona równomiernie i są miejsca o większym i mniejszym poziomie radiacji.

- Przebywając tam i nie mając umiejętności zapewnienia osobistego bezpieczeństwa na terenach skażonych radioaktywnie, najeźdźcy są narażeni na znaczne promieniowanie zewnętrzne i wewnętrzne, które niewątpliwie będzie miało konsekwencję w postaci raka – wyjaśnił Energoatom, podkreślając, że taka sytuacja może doprowadzić do samobójstw.

Jak informował portal "Życie Polska": WAŻNE SŁOWA PREZYDENTA ZEŁENSKIEGO DO SPOŁECZNOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ. PREZYDENT UKRAINY WEZWAŁ DO ZAJĘCIA STANOWISK. JEGO ZDANIEM TO KONIEC MILCZENIA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE WIADOMOŚCI O UKRAINIE. BIDEN W SWOIM ORĘDZIU MOCNO O WŁADIMIRZE PUTINIE. STANY ZJEDNOCZONE MAJĄ PLAN OCHRONY PAŃSTW CZŁONKOWSKICH NATO

Portal "Życie Polska" pisał również: POWALAJĄCE INFORMACJE O MAGDALENIE OGÓREK! DZIENNIKARKA PRZEZ MIESIĄCE UKRYWAŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ. WIELKIE ZMIANY W JEJ ŻYCIU PRYWATNYM. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNY I CZĘSTO KUPOWANY PRZEZ POLAKÓW PRODUKT SPOŻYWCZY WYCOFYWANY ZE SKLEPÓW. GIS WYKRYŁ SZKODLIWĄ DLA NASZEGO ZDROWIA BAKTERIĘ. LEPIEJ TEGO NIE JEŚĆ