Jak doskonale wiemy, co roku waloryzacja rent i emerytur jest wdrażana z dniem 1 marca. Tak będzie i teraz. Jak podaje Dziennik Zachodni, już za kilka dni stawki rent i emerytur wzrosną o 7%!

Czy świadczeniobiorcy odczuja waloryzację?

Warto dodać, że waloryzacja świadczeń emerytalnych oraz rentowych jest uzależniona przede wszystkim od tego, jak wygląda inflacja w danym roku, a także o ile wzrosło średnie wynagrodzenie.

W ostatnim czasie, inflacja daje nam mocno popalić i nieustannie rośnie. Z tego też powodu, waloryzacja rent i emerytur będzie nieco wyższa niż w poprzednich latach. Nie da się jednak ukryć, że mimo iż, waloryzacja będzie wyższa niż zapowiadano, to świadczeniobiorcy nie mają zbyt wielu powodów do radości. Ceny, z powodu inflacji, tak mocno poszybowały w górę, że wzrost rent i emerytur będzie praktycznie nieodczuwalny.

Niektórzy emeryci nie mogą narzekać!

Okazuje się jednak, że nie wszyscy Polacy otrzymują bardzo niskie świadczenia emerytalne. Jak informuje Dziennik Zachodni, ostatnio Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyjawił, że jedna z emerytek otrzymuje emeryturę wynoszącą 25 300 złotych! Kobieta przeszła na emeryturę kiedy miała 80 lat, z czego 61 lat przepracowała! Nie dziwi zatem fakt, że kobieta otrzymuje tak wysoką emeryturę!