Od pewnego czasu w naszym kraju obserwujemy bardzo duży wzrost inflacji. Niestety, z miesiąca na miesiąc nie jest lepiej. Polacy nie kryją zaniepokojenia.

Sytuacja jest tragiczna

Jak podaje portal Money, Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje na temat inflacji dotyczące grudnia. Okazuje się, że w ubiegłym miesiącu ceny wzrosły o 8,6%, w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku, co jest wartością wyższą, niż przewidywali analitycy.

W stosunku do listopada, w grudniu ceny wzrosły o 0,9%. Efektem tego jest podniesienie stóp procentowych, które miało miejsce w ubiegły wtorek. Co więcej, Adam Glapiński zaznacza, że będzie on optował, za ich kolejnym podniesieniem.

Warto dodać, że inflacji na tak wysokim poziomie nie odczuliśmy w naszym kraju od 2000 roku! W sytuacji, w której się znajdujemy, nie pomogła nawet tarcza, która została wprowadzona przez rząd.

Co dalej?

Wbrew zapowiedziom rządu, wzrosły także ceny paliwa. Mimo obniżenia akcyzy, paliwo zdrożało, w porównaniu do listopada, o 0,2%. Ceny prądu wzrosły natomiast o 14,3% w porównaniu do grudnia 2020 roku! To ogromna podwyżka.

Już 12 stycznia odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Na ten moment nie jest wiadome, jakie decyzje zostaną na niej podjęte. Nie da się jednak ukryć, że Polacy obawiają się o swoją przyszłość.

- Przewidujemy, że w pierwszym kwartale tego roku inflacja przejściowo zmaleje dzięki tarczy antyinflacyjnej, a w drugim kwartale ponownie wzrośnie, aby osiągnąć maksimum w okolicach czerwca, gdzieś powyżej ośmiu procent. Inflacja będzie w tym roku znacząco powyżej celu inflacyjnego. I dopiero ewentualnie w 2023 roku ta inflacja będzie na przyzwoitym poziomie – zaznaczył Adam Glapiński – szef Narodowego Banku Polskiego.

Jak informował portal "Życie Polska": JEŚLI MIESZKASZ W JEDNYM Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH MIAST I OPIEKUJESZ SIĘ KOTEM MUSISZ DOPEŁNIĆ TEGO OBOWIĄZKU. W INNYM WYPADKU GROZI OGROMNA KARA

Przypomnij sobie: DOBRE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. ZAPADŁA WAŻNA DECYZJA DOTYCZĄCA NASZYCH FINANSÓW. CHODZI O CENY PRĄDU, GAZU I PALIWA. PREMIER WYJAŚNIŁ SZCZEGÓŁY

Portal "Życie Polska" pisał również: DZIŚ ODBĘDZIE SIĘ OSTATNIE POŻEGNANIE ŻORY KOROLYOWA. ŻONA TANCERZA OGŁOSIŁA, CO WYDARZY SIĘ PODCZAS CEREMONII

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI DOTYCZĄCE MONIKI MILLER. WNUCZKA LESZKA MILLERA OD KILKU DNI ZNAJDUJE SIĘ W SZPITALU. LEKARZE ZDECYDOWALI SIĘ PRZEKAZAĆ DIAGNOZĘ