Jak informuje serwis „SE”, Witold Waszczykowski mierzy się z naprawdę wielkimi problemami zdrowotnymi. Były minister spraw zagranicznych okazuje się być nieuleczalnie chory, a choroba, która toczy polityka pozbawiła go możliwości normalnego funkcjonowania. W rozmowie z dziennikarzami przekonuje jednak, ze nie zamierza się poddać schorzeniu. Jego sytuacja jest bardzo trudna – nie ma w tej chwili skutecznego leczenia jego przypadłości i lekarze dosłownie rozkładają ręce.

Co dolega Witoldowi Waszczykowskiemu? Polityk cierpi na polineuropatię. To choroba, która, która sprawia, że naprawdę trudno jest funkcjonować, gdyż dokuczają przede wszystkim zaburzenia czucia i zaburzenia ruchu. Choroba praktycznie odbiera możliwość czynnego i normalnego życia.

Witold Waszczykowski zmaga się z trudną chorobą. Polineuropatia odbiera mu normalne życie! Polityk porusza się na wózku!

W rozmowie z „Super Expressem” były minister spraw zagranicznych wyjaśnia, ze w tej chwili najczęściej porusza się o kulach i korzysta z wózka inwalidzkiego, a sama choroba bardzo utrudnia mu prace polityka, bo jego mobilność jest znacząco ograniczona. Niestety, rokowania dotyczące choroby nie są dobre. Do tej pory nie ma skutecznego leczenia tej choroby, gdyż wciąż jest mało poznana przez medycynę.

- Podejmuję próby konsultacji z neurologami, aby potwierdzić, lub zaprzeczyć tym badaniom. Nie przyjmuję żadnych leków, bo nie ma leków na tę chorobę – wyjawił były minister spraw zagranicznych.

Jak utrzymuje, nie zamierza się poddać i wciąż szuka możliwości potwierdzenia lub zaprzeczenia porażającej diagnozy. Trzymamy kciuki, aby polityk doszedł do zdrowia i pełni sił.

Witold Waszczykowski/YouTube @RMF24

Jak informował portal "Życie Polska": WIELKIE ZAMIESZENIE WOKÓŁ MACIEJA STUHRA! AKTOR NIE MIAŁ LITOŚCI DLA WIZERUNKU TVP. TELEWIZJA POLSKA POSTANOWIŁA ODPOWIEDZIEĆ ARTYŚCIE. TO MOCNE SŁOWA

Przypomnij sobie: DOBRE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLAKÓW. ZAPADŁA WAŻNA DECYZJA DOTYCZĄCA NASZYCH FINANSÓW. CHODZI O CENY PRĄDU, GAZU I PALIWA. PREMIER WYJAŚNIŁ SZCZEGÓŁY

Portal "Życie Polska" pisał również: JEST SZANSA NA ODWOŁANIE SIĘ DO ZUS W SPRAWIE ODRZUCENIA WNIOSKU O 500 PLUS DLA SENIORA. EMERYCI MUSZĄ PAMIĘTAĆ O JEDNYM. KLUCZOWY JEST TUTAJ CZAS

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEPOKOJĄCE WIEŚCI DOTYCZĄCE MONIKI MILLER. WNUCZKA LESZKA MILLERA OD KILKU DNI ZNAJDUJE SIĘ W SZPITALU. LEKARZE ZDECYDOWALI SIĘ PRZEKAZAĆ DIAGNOZĘ