Jak przypomina serwis „Super Express”, Ewa Błaszczyk i założona przez nią wiele lat temu klinika „Budzik” mają na koncie wiele niesamowitych historii związanych z wybudzaniem dzieci ze śpiączki. Aktorka, która jest również twórczynią fundacji „Akogo” ma zamiar pomóc w walce również dorosłym i chciałaby, aby ta grupa pacjentów dotknięta śpiączką również uzyskała pomóc.

W tym zadaniu mogą pomóc za to spore środki finansowe, które pochodzą z różnych źródeł, w tym z tzw. Funduszu Sprawiedliwości. Jego działalność tegoż funduszu miał mocno skrytykować prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś w specjalnym raporcie. Aktorka postanowiła nie czekać i odpowiedziała na zarzuty szefa NIK. Co powiedziała?

Ewa Błaszczyk o pieniądzach z Funduszu Sprawiedliwości. Dostało się Marianowi Banasiowi, prezesowi NIK

Ewa Błaszczyk była niedawno gościem radia RMF FM, gdzie opowiedziała o tym, jak będzie przebiegać budowa nowego „Budzika” – tym razem ma być to nowa klinika przeznaczona dla osób dorosłych. Jak przekonywała aktorka, to marzenie nie należy tylko do niej i członków fundacji, ale jest ogromne zapotrzebowanie społeczne na taką pomoc.

Okazuje się, że „Budzik” wygrał konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości. Chodzi o program dla ofiar przestępstw. Aż 60 proc. pacjentów kliniki do osoby po wypadkach komunikacyjnych.

Dziennikarz przypomniał jednak Ewie Błaszczyk niedawny raport NIK, w którym szef instytucji, Marian Banaś wyraził wątpliwości co do tego, czy pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości rzeczywiście należą się fundacji Błaszczyk, a także klinice i czy środki finansowe zostaną we właściwy sposób rozdysponowane.

Aktorka określiła to jako „brednię” i przekonywała, że urzędnicy NIK przebywali w fundacji przez pół roku i „odwracali uwagę” pracowników od ich właściwych obowiązków.

- Siedzieliśmy w papierach i wszystko w porządku, więc nie bardzo rozumiem tego rodzaju komentarz – stwierdziła aktorka.

Jednak Marian Banaś ma mieć podstawy do krytyki Funduszu Sprawiedliwości, pisząc nawet w tym celu do premiera Morawieckiego. Szef NIK ocenił, że pieniądze z FS są wydatkowane z naruszeniem i to rażącym gospodarności, celu i rzetelności.

Jak informował portal "Życie Polska": THE VOICE OF POLAND: WIDZOWIE I INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA JURORCE SUCHEJ NITKI. SYLWIA GRZESZCZAK ZMAGA SIĘ Z KRYTYKĄ. KTOŚ POSTANOWIŁ JĄ OBRONIĆ

Przypomnij sobie: MEGHAN MARKLE ZNALAZŁA SIĘ W PODBRAMKOWEJ SYTUACJI. ŻONA KSIĘCIA HARRY’EGO MA SPORY PROBLEM DO ROZWIĄZANIA. POWALAJĄCE WIEŚCI Z STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Portal "Życie Polska" pisał również: ZNANY POLITYK ZNALAZŁ SIĘ W SZPITALU W TRYBIE PILNYM. POJAWIŁY SIĘ INFORMACJE O MICHALE KAMIŃSKIM. WICEMARSZAŁEK SENATU ZABRAŁ GŁOS O SWOIM STANIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NIEBYWAŁE WIEŚCI NA TEMAT ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ TEGOROCZNEGO SYLWESTRA. MIASTO ZREZYGNOWAŁO Z ORGANIZACJI IMPREZY. MIESZKAŃCY ZADZIWIENI. WIADOMO DLACZEGO