Jak donosi serwis Jastrząb Post, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, Franek Broda został zatrzymany przez policję w ostatnich dniach. Niewiele osób wie jednak, jak wyglądało samo zdarzenie i dlaczego doszło do takiej sytuacji. Okazuje się, że 18-letni Franek Broda stoi w opozycji do poglądów swojego wuja i wydaje się, że jest przeciwnikiem rządu pod przywództwem Mateusza Morawieckiego.

Jak sam przekonuje jest osobą nieheteronormatywną i sprzeciwia się jasno polityce Zjednoczonej Prawicy wobec mniejszości. W ostrych słowach mówił na ten temat już w zeszłym roku, biorąc udział w Strajku Kobiet. Powiedział wówczas, że nie chce, aby ktokolwiek źle go traktował z tego powodu i wyjaśniał, ze taka polityka doprowadza do dramatycznych skutków, choćby w postaci odbierania sobie życia przez osoby młode.

Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego został zatrzymany przez policję. Jak do tego doszło?

Okazuje się, że rodzina nie do końca popiera zachowanie Franka, a na temat jego aktywności wypowiedziała się bardzo niepochlebnie siostra Mateusza Morawieckiego, Marta. To jednak nie zniechęca 18-latka do wyraźnego wypowiadania swoich poglądów. Podczas ostatnich protestów w niedzielę w sprawie zachowania Polski w Unii Europejskiej siostrzeniec premiera został zatrzymany przez policję.

Okazuje się, że podczas manifestacji nastolatek odpalił race. To miało skłonić policjantów do natychmiastowej reakcji. Gdy tylko raca zgasła, na Feanka miało rzucić się kilku policjantów, otoczyć go kordonem, połozyć na chodniku i skuć.

Jak opowiedziała mediom koleżanka chłopaka, jeden z policjantów miał trzymać nogę na jego głowie!

- Ta agresja ma zastraszać manifestujących przed uczestnictwem w takich wydarzeniach – powiedziała, cytowana przez Jastrząb Post.

Sam Franek opisując akcję swojego zatrzymania równie dosadnie opisał, jego zdaniem, brutalność warszawskiej policji. Sami funkcjonariusze w oficjalnym komunikacie zaprzeczają, aby miało dojść do przemocy, ale policjanci użyli siły wobec osoby odpalającej race.

Zdaniem „Super Expressu”, Franek Broda ma zamiar złożyć oficjalne zażalenie do postepowanie stołecznych mundurowych.

Jak informował portal "Życie Polska": AGUSTIN EGURROLA POWIEDZIAŁ WPROST O SWOIM SŁYNNYM PRZEJŚCIU DO TVP. GWIAZDOR OPOWIEDZIAŁ O TYM, CZY ŻAŁUJE SWOJEJ DECYZJI. MIAŁ WAŻNE POWODY DO TEGO

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE WYZNANIE MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO. PIOSENKARZ WYCHWALA SWOJĄ CZWARTĄ ŻONĘ. JEGO SŁOWA O DOMINICE TAJNER ZADZIWIAJĄ. POLA DUŻO JEJ ZAWDZIĘCZA

Portal "Życie Polska" pisał również: INTERNAUCI NIE MAJĄ LITOŚCI DLA PARTII RZĄDZĄCEJ. PRAWU I SPRAWIEDLIWOŚCI MOCNO SIĘ OBERWAŁO. MOWA O DAWNYCH OBIETNICACH. W SIECI SPOT PIS SPRZED LAT

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: „THE VOICE OF POLAND”: OSTRA KŁÓTNIA TRENERÓW O UCZESTNICZKĘ TALENT SHOW. ZDANIEM WIELU DZIEWCZYNA JEST CZARNYM KONIEM EDYCJI. WIADOMO, KOGO WYBRAŁA