Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", rządzący mają zamiar wprowadzić zmiany w programie "Rodzina 500 plus". Dla niektórych planowane rozwiązania mogą stanowić istotny problem. Jakie rozwiązania planuje wprowadzić obóz władzy?

Zmiany w programie "Rodzina 500 plus"

Rządzący przygotowali już projekt nowelizacji ustawy o programie "Rodzina 500 plus". Zmiany w nim wprowadzone mają doprowadzić do ograniczenia wydatków państwa w zakresie obsługi programu. Dla niektórych rodziców planowane rozwiązania mogą okazać się dość kłopotliwe. Z jakiego powodu?

500 plus/YouTube @Jeden z wielu
500 plus/YouTube @Jeden z wielu
500 plus/ YouTube @Jeden z wielu

Do tej pory wniosek można było złożyć na trzy różne sposoby: złożyć wniosek drogą elektroniczną, tradycyjnie składając go w urzędzie lub wysyłając za pośrednictwem poczty. Po planowanych zmianach pozostanie tylko jedna możliwość - wysłanie wniosku drogą online. Będzie to z pewnością kłopot dla wszystkich, którzy borykają się z problemem wykluczenia cyfrowego.

To nie koniec planowanych przez obóz władzy zmian. Do tej pory "500 plus" było wypłacane bezpośrednio w kasie, za pośrednictwem przekazu pocztowego lub przelewem na konto. Po wejściu w życie nowych regulacji jedyną możliwością będzie przelew na konto bankowe rodziców. Każdy, kto nie posiada konta, będzie zmuszony je założyć.

Rodzina 500 plus/ YouTube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Rodzina 500 plus/ YouTube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
Rodzina 500 plus/ YouTube @Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Ostatnią z planowanych zmian jest przekazanie realizacji programu w ręce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Może stanowić to problem, na co uwagę zwraca uwagę Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej w liście do szefa rządu zwrócili uwagę, że ZUS ma jedynie 322 placówki na terenie kraju, podczas gdy ośrodków pomocy społecznej jest około 2,5 tys. To może rodzić problem w sprawnej obsłudze rodziców.

Co sądzicie o planowanych zmianach?

To też może cię zainteresować: Monika Olejnik ujawniła śmieszną wpadkę , którą zaliczyła w programie TVN24. Wiadomo kto jeszcze z jej gości dał się złapać na to samo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykła historia 15-letniej dziewczyny obiegła cały świat. Nastolatce udało się wyrwać z rąk porywacza, bo zachowała spokój. Niesamowita sytuacja

O tym się mówi: Rodzina królewska ukrywa niewygodny sekret żony księcia Karola? W zagranicznych mediach mówi się, że księżna Camilla zmaga się z mocnym uzależnieniem