Każdy się zastanawia, kiedy znów nadejdzie ten bezpieczny czas, w trakcie którego nie będzie obostrzenia dotyczącego zasłaniania nosa i ust. Zgodnie informacji WHO trochę czasu to potrwa.

Maseczki służą wsparciem dla każdego mieszkańca planety w powróceniu do zwykłego trybu życia. Część osób zastanawia się, ile potrwa jeszcze ich noszenie. Do chwili pojawienia się szczepionki? Przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia Soumya Swaminatham wprost zaprzeczyła takiej tezie.

pixabay.com


Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Na łamach chińskiej gazety Soumya Swaminatham podała, że szczepionka, która zapowiada się na początek przyszłego roku, niczego nie zapewnia:

-Wielu ludzi uważa, że w styczniu 2021 roku szczepionka na koronawirusa będzie dostępna na całym świecie i wszystko się ustabilizuje. To tak nie zadziała – stwierdziła przedstawicielka, cytowana przez South China Morning Post.
Zwrócimy uwagę, że produkcja tej ilości, która zapewni normalizacje stanu pandemii wszędzie, będzie według niej możliwe dopiero w 2022 roku.
2022 rok końca reżimu sanitarnego?

Zgodnie zdania członkini WHO dopiero w środku 2021 roku, dzięki inicjatywie Covax, organizacji, która będzie dbała o możliwości skorzystania z szczepionki we wszystkich krajach, bez uwagi na jego zamożność, będzie można pomyśleć o odwołaniu z maseczek. Pomimo tego wsparcia ilość szczepionek, która w rzeczywistości może wpłynąć na świat powstanie dopiero w 2022 roku.
Soumya Swaminatham powiedziała, że dopóki nie wyprodukuje się dużej ilości szczepionek, możemy zapomnieć o wycofaniu się rządów z przestrzegania reżimu sanitarnego, przekazuje tech.wp.pl.
Do chwili, gdy szczepionka znormalizuje stan na świecie, dopóty będziemy musieli zasłaniać nosa i ust.