Temat się dotknął zakazów w trakcie pandemii COVID-19, który zostanie wprowadzony już 2 września. Co powinno się zmienić w najbliższej przyszłości?

Ta informacja jest zbyt ważną dla osób podróżujących

Pojawiły się wiadomości o postanowieniu rządu pochodzące z programu rozporządzenia Rady Ministrów. Sprawa dotyczy ruchu lotniczego podczas pandemii COVID-19. Chociaż jeszcze niedawno było przywrócono loty z i do Polski, jednak od 2 września wszystko się zmieni.

Rząd postanowił o wprowadzeniu zakazu przylotów do Polski z lotnisk w 46 krajach. Chodzi m.in. o Francji i Hiszpanii. Taki zakaz pomoże zahamować rozprzestrzenianie się choroby na świecie.

pixabay.com

- Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe - czytamy.

Z decyzji rządu wynika, że od 2 września do Polski nie będzie można przylecieć z: Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Federacyjnej Republiki Brazylii, Królestwa Bahrajnu, Królestwa Eswatini, Królestwa Hiszpanii, Meksykańskich Stanów Zjednoczonych, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Albanii, Argentyny, Armenii, Chile, Chorwacji, Republiki Dominikańskiej, Ekwadoru, Francuskiej Gwatemali, Hondurasu, Indii, Iraku, Kazachstanu, Kolumbii, Kosowa, Kostaryki, Republiki Libańskiej, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Malediwów, Malty, Mołdawii, Namibii, Panamy, Paragwaju, Peru, Republiki Południowej Afryki, Republiki Salwadoru, Republiki Surinamu, Republiki Zielonego Przylądka, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiego Księstwa Luksemburga, Wielonarodowego Państwa Boliwia, Wspólnoty Bahamów.

Warto zwrócić uwagę, że zakaz nie będzie stosował się lotów na zlecenie, lotów, na które wyda zgodę premier, a także lotów wojskowych.

Jak informował portal "Wiesz": KIEPSKA INFORMACJA DLA RODZICÓW OBAWIAJĄCYCH SIĘ POSŁANIA DZIECI DO SZKOŁY OD 1 WRZEŚNIA! MOŻNA DOSTAĆ GRZYWNĘ, A UCZEŃ I TAK TRAFI DO ŁAWKI

Przypomnij sobie: JAK PRAWIDŁOWO I BEZ USZKODZEŃ WYCZYŚCIĆ FUGI? NACZELNY PROBLEM W ŁAZIENCE I KUCHNI JUŻ NIE BĘDZIE SPĘDZAŁ SNU Z POWIEK

Portal "Wiesz" pisał również: POLSKIE WŁADZE ZAPOWIADAJĄ ZMIANY W PROGRAMIE MIESZKANIE PLUS. MAJĄ ONE UŁATWIĆ ŻYCIE MŁODYM „KTÓRZY NIE CHCĄ BYĆ ZNIEWOLENI PRZEZ KREDYT”