13 marca 2019 roku nastąpiła śmierć Zofii Czerwińskiej w Warszawie. Z odejścia artystki każdy był zasmucony, ponieważ w polskich filmach i teatrach nie wystąpi już najbarwniejsza postać od wielu lat.
W mediach społecznościowych pojawiła się fotografia jej ostatniego miejsca spoczynku, które zrobił Mariusz Szczygieł, jej przyjaciel. Fotografia grobu artystki rozczula. Zofia Czerwińska została pochowana blisko swoich uwielbionych rodziców. Jej przyjaciel Mariusz Szczygieł opublikował wzruszającą fotografie, ale jak na wspomnienie wspaniałej artystki przystało, dodał opis z sytuacją zakupu kwiatów nagrobnych. W uroczy sposób przyjaciel uczcił jej pamięć.

Zofia Czerwińska


Zofia Czerwińska z reguły brała udział w filmach komediowych, z tego powodu została się w pamięci fanów uśmiechniętą i wesołą osobą. Mariusz Szczygieł ujawnił sytuację,w trakcie której zamierzał się kupić ukochanej przyjaciółce kwiaty na grób, stało się wiadomo, że to w ogóle trochę skomplikowane. Dziennikarz w swoich mediach społecznościowych opisał dialog ze sprzedawcą, u której kupował kwiaty.
Sytuacja nie okazała się łatwą, bo jak dowiedział się od pani, z reguły kwiaty z grobów zostają ukradzione. Dziennikarz poprosił więc o najbrzydszy zakup, żeby bez żadnych wątpliwości nie został ukradziony. Zamieścił więc na grobie przyjaciółki różowe serce zestawione ze sztucznych kwiatów.

View this post on Instagram

Dziś załatwiałem na cmentarzu sprawy związane z napisem na grobie Zosi Czerwińskiej, ale wcześniej w jednym z wielu stoisk ze sztucznymi bukietami mówię do sprzedawczyni i kupującego starszego pana: „Cholera, kradną z grobów żywe rośliny, muszę kupić coś sztucznego”. Na to sprzedawczyni: „Sztuczne też kradną strasznie”. Ja: „No to da pani coś naprawdę brzydkiego, żeby nie ukradli?”. Ona: „Ale one wszystkie brzydkie! Nic ładnego to ja nie sprzedaję, proszę pana”. Ja: „To fakt”. Ale zacząłem się sumitować: „Jednak nie mogę Zosi Czerwińskiej zostawić na grobie brzydkich kwiatów. Nie zasłużyła. Przecież to była moja przyjaciółka. A jeśli życie pozagrobowe istnieje i ona zobaczy z nieba, co jej przynoszę, to jednak głupio”. Na to starszy pan obok: „Pan pójdzie na grób pod parasolem i ona nic z góry nie zobaczy!”. 💥Dobra rada? Wybraliśmy z @damianmaliszewski ze sztucznego ohydztwa coś w Zosi ulubionym kolorze, co widać na zdjęciu. #zofiaczerwińska #zosiaczerwińska #aktorki #polska #cmentarz

A post shared by Mariusz Szczygieł (@szczygiel_mariusz) on


Mariusz Szczygieł wypowiedział się o swojej przyjaciółce

Jednak nie mogę Zosi Czerwińskiej zostawić na grobie brzydkich kwiatów. Nie zasłużyła. Przecież to była moja przyjaciółka. A jeśli życie pozagrobowe istnieje i ona zobaczy z nieba, co jej przynoszę, to jednak głupio’. Na to starszy pan obok: ‚Pan pójdzie na grób pod parasolem i ona nic z góry nie zobaczy!’. Dobra rada? Wybraliśmy ze sztucznego ohydztwa coś w Zosi ulubionym kolorze, co widać na zdjęciu – opublikował przyjaciel artystki.
Różowe serce, zamieszczone na grobie artystki, teraz bardzo rozczula. Aktorka miała wielu przyjaciół, z którymi dzieliła się podejściem do życia i wspaniałe poczucie humoru. Pomimo tego, odchodząc pozostawiła po sobie przyjemne wspomnienia, mnóstwo genialnych ról i ciepło w sercu każdego, kto o niej przypomni.
W 2008 roku Zofia Czerwińska nagrodzona srebrnym medalem od sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasza Merty Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Przypomnij sobie: GIS ostrzega przed popularnym produktem spożywczym. Wykryto w nim niebezpieczną bakterię