Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał ograniczenie przeprowadzania nabożeństw w kanadyjskich parafiach, w których bierze udział lokalna Polonia. Planował odprawienie mszy świętych w niektórych parafiach w zachodniej Kanadzie. Strona kanadyjskiej Polonii gazetagazeta.com podaje, Tadeusz Rydzyk dostał ograniczenie w stosunku przeprowadzania nabożeństw, również planów dotyczących zebrań w katolickich diecezjach na tym terenie. Na takie postanowienie zdecydował arcybiskup Edmonton Richard Smith.

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Przyczyną takiego postanowienia kanadyjskiego kościelnego głowy są "oburzające poglądy ojca Rydzyka". W rozmowach publicznych redemptorysty nie jeden raz upominały się treści antysemickie i ksenofobiczne.

"Ojciec Tadeusz Rydzyk, szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce, otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych" - informuje portal B’nai Brith Canada, cytując gazetagazeta.com.

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Rydzyk został ograniczony w Kanadzie
Ojciec Tadeusz Rydzyk już ponad dwa lata jest na cenzurowanym w Kanadzie. W 2018 roku kanadyjski polityk z polskim korzeniem, Thomas Lukaszuk, nadał do papieża Franciszka zakaz ws. "ukrócenia politycznej działalności Tadeusza Rydzyka". W tym czasie Rydzyk zaplanował przylot do Kanady, by odprawiać mszy w parafii w Calgary.

B’nai Brith Canada zwraca uwagę, że Rydzyk upominał się w wypowiedzi minimum dwóch papieży za swój ekstremizm, m.in. przez papieża Jana Pawła II, i przez jakiś czas papieża Benedykta XVI.

Przypomnij sobie: Mężczyzna nie miał maseczki w autobusie. Pasażery są zaskoczeni

Jak informował portal "Życie PL": Dramat po rezygnacji z prowadzącej z TVP. Czym zajmuję się teraz była prowadząca popularnego show