W Wielkiej Brytanii, jak w większości państw obecnie obowiązuje rozporządzenie na zasłonięcie twarzy w miejscach publicznych. W bardzo niezwykły sposób postanowił to jednak obostrzenie nie obchodzić nieznany człowiek, który jechał autobusem ze Swinton do Manchesteru. Jak widać, na miejscu maseczki postanowił ubrać na szyję długiego oraz grubego żywego węża.

"Wsiadając do autobusu, miał go owiniętego wokół szyi, jak szal. Na początku pomyślałem, że ma naprawdę zabawną maseczkę, ale później pozwolił mu pełzać po poręczy. Nikt w autobusie się tym nie przejął, choć jedna osoba za nim nagrała wideo. To było naprawdę zabawne" - wyjaśnia jeden z pasażerów, cytowanego przez dziennik "Manchester Evening News".
W mediach społecznościowych pojawiły się tak że fotografie z tego przejazdu, potwierdzające zaskakującą wiadomość. Na zdjęciach tych dokładnie widać człowieka, na szyi którego zamieścił się żywy wąż. Zdjęć jest pełna seria, więc widoczne też pełzanie zwierzęta po poręcze transportu publicznego.

"Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym absolutnym priorytetem. Jesteśmy zszokowani tymi doniesieniami i traktujemy je bardzo poważnie. Oczekujemy, że wszyscy nasi klienci będą przestrzegać rządowych zasad dotyczących odpowiedniego zasłaniania twarzy w środkach transportu publicznego. Prowadzone jest pełne wewnętrzne dochodzenie, które obejmuje sprawdzenie nagrań kamer przemysłowych w autobusie i przesłuchanie kierowcy" - informuję rzecznik firmy Stagecoach, w autobusie którego zdarzyła się sytuacja.

COVID-19 w Wielkiej Brytanii
W Państwie Królewskim za niezasłanianie twarzy w miejscach publicznych, jak transport, kina, muzea czy galerie, kara w osiąga 100 funtów. Generalnie w Wielkiej Brytanii - podano przez brytyjski rząd - w trakcie ostatniej doby odnotowano 27 zgonów z powodu koronawirusu i wykryto nowych osób 3105 zakażonych na COVID-19.
W pełni w Anglii od początku pandemii zarejestrowano 374 228 zakażeń koonawirusem - co stanowi 14. z listy największych liczb na całym świecie i czwartą w Europie - za Rosją, Hiszpanią i Francją - oraz śmierć 41 664 osób, z których 36 996 w Anglii, 2500 - w Szkocji, 1597 - w Walii i 571 - w Irlandii Północnej. Z tego wynika, że Wielka Brytania znalazła się na piątym miejscu na świecie - przed nią większy bilans ofiar śmiertelnych jest tylko w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach i Meksyku.

Przypomnij sobie: Kuba Wojewódzki jednoznacznie określił Martyniuka. Szczegóły rozwodu Martyniuków