Aktualizacje te miały zostać wprowadzone jeszcze wcześniej, ale z powodu powstania nieoczekiwanej pandemii COVID-19 postanowiono je przesunąć. Zahamowanie zbliża się do końca. Z pierwszego dnia października wejdą w życie wielkie zmiany.
Obywateli Polski na początku 2020 roku musieli w pełni zmienić swoje życie i zmierzyć z wprowadzaniem nowych zasad spodziewając, że rozprzestrzenianie koronawirusa uda się spowolnić. Wszystkie układy wracają do wcześniejszych schematów, a Polacy muszą się mierzyć z tym, że aktualizacje wprowadzone jeszcze przed pojawieniem się pandemii COVID-19 będą postępowo zrealizowane. Jedna z nich rozpocznie się za dwa tygodnie.
Aktualne przepisy się wprowadzą, Polakom warto wiedzieć
Polacy prowadzący działalność gospodarczą z reguły ogłaszają, iż prawo nad Wisłą nie ułatwia prowadzenia biznesu. Wydaje się, że władze zwrócili na to pilną uwagę i postanowili zmienić to zdanie. Portal Money, powołując się na ustalenia dziennikarzy "Dziennika Gazety Prawnej", podał wiadomości związane ze zmianami rozliczeń ze skarbówką. Aktualizacja przepisów miała wejść w życie wcześniej, jednak pandemia koronawirusu przesunęła tą sprawę. Wiadomo co będzie poddane zmianom z początkiem nowego miesiąca. Każdy powinien z tym się zapoznać, żeby zabezpieczyć się od możliwych problemów.
Od 1 października przedsiębiorcy muszą przekazać dane skarbówce w innej formie
Wkrótce Polscy prowadzący przedsiębiorstwa będą mieli obowiązek do korzystania z innej formy przekazywania skarbówce wiadomości w związku z prowadzonej sprzedaży czy zrealizowanych transakcji. W założeniu rozwiązania te mają skutkować mniejszą ilością pracy wkładanej przez podatników w wysyłanie rozliczeń.

pixabay.com

Portal Money informuje, że ostatecznie będzie korzystanie z nowej formy pliku zachowującą informacje dotyczącą każdej transakcji przeprowadzonych przez podatników VAT. Z pliku JPK_V7 już od października zostanie codziennie korzystano przez polskich przedsiębiorców i ma powstać na miejscu aktualnych do tego momentu dwóch plików jakie trafiać miały do skarbówki: deklaracje VAT oraz plik JPK_VAT.
Warto zapoznać się z nadchodzącymi zmianami
Wcześniejsze pliki przestaną być aktualne i skarbówka nie przyjmie ich od przedsiębiorców. Polacy zobligowani do składania takich deklaracji powinni szczególnie zaobserwować wytyczne co do zmian realizujących się od dnia 1 października. Znaleźć je można w rozporządzeniu Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 15 października 2019 roku. Propozycja skierowana na ułatwienie prowadzenia biznesu jest godna pochwały, pozostaje spodziewać się, że będzie to pracowało zgodnie z zamysłem.

Przypomnij sobie: Mężczyzna nie miał maseczki w autobusie. Pasażery są zaskoczeni

Jak informował portal "Życie PL": Dramat po rezygnacji z prowadzącej z TVP. Czym zajmuję się teraz była prowadząca popularnego show