Czy były premier, a w tym czasie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk przeżywa ciężkie momenty? W tym, jak się zachowuje niema nic dziwnego, jednak sympatycy się trwożą o jego wyglądzie. Są zdania, że Tusk szybko postarzał i nie wygląda najlepiej.
Donald Tusk udostępnił zdjęcie ze swojej rozmowy z Lídią Pereirą, szefową młodzieżówki Europejskiej Partii Ludowej. Zwrócimy uwagę, że po rezygnacji z posady w polskiej polityce Tusk zarządza tą ważną europejską partią.

W mediach społecznościowych ludzie zauważyli, jak wygląda były premier. Większość są zdania, że Tusk się postarzał i całkiem nie wygląda najlepiej. Niby miał mnóstwo zmartwień w swoich myśli.
Jednak Tusk nie skupia się na własnym wyglądzie, lecz polityką międzynarodową. Podał informacje w rozmowie z Pereirą co najmniej o problemie powstałym ogarniętej protestami Białorusi. Młodzieżówka Europejskiej Partii Ludowej pomaga Białorusinom w ich prawach przed dykraturą.

W zeszłym tygodniu Donald Tusk wydał propozycje by UE nominowała kandydatkę w sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską i przebywającego nadal w więzieniu jej męża Siarhieja do Pokojowej Nagrody Nobla.

– Wierzę, że będzie to silny sygnał, jeśli UE nominuje Swietłanę Cichanouską i jej męża Siergieja, który nadal przebywa w więzieniu, do Pokojowej Nagrody Nobla – wyjaśnił Tusk.

Były premier udostępnił tą refleksję w trakcie rozmowy z europosłami EPL w Parlamencie Europejskim. Zwrócił uwagę, że taka nominacja stanowiła by oddanie hołdu Białorusinom zaangażowanym w ten najbardziej pokojowy od lat ruch.

Tusk na Twitterze opublikował również, że jest wdzięczny za zaangażowanie i jednoznaczną pomoc dla białoruskich przyjaciół. – Nikt z nas nie wie, jak i kiedy skończy się ich walka o wolność, ale wszyscy wiemy, kto ma rację – stwierdził.

Cichanouska zgodnie z oficjalnych wyników przegrała wybory prezydenckie z 9 sierpnia z Alaksandrem Łukaszenką. Z tego momentu trwają protesty Białorusinów, którzy są zdania, że wybory zostały sfałszowane. Właśnie sama kandydatka została zmuszona do wyjazdu z kraju.

Jej mąż, znany bloger Siarhiej Cichanouski został wcześniej zatrzymany i nie ma możliwości przez to startować w wyborach prezydenckich.

Jak informował portal "Życie PL": Nie milkną głosy na temat braku zasadności pobierania opłat za abonament RTV. Okazuje się jednak, że już wkrótce zapłacimy jeszcze więcej

Przypomnij sobie: Kraków: radni wypracowali porozumienie odnośnie stawek za wywóz śmieci. Prezydent poszedł na kompromis