Czternasta emerytura na czym polega
Czternasta emerytura wystąpi jako wsparcie budżetu starszych obywateli Polski. W rozmowie z Super Expressem wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed wyjaśnił, że czternasta emerytura osiągnie 1300 zł brutto. Resort zwrócił uwagę, że pomagająca wypłata potrwa również w przyszłych latach, jeżeli pozwoli budżet państwowy.
Program ustawy na temat czternastki zapowiada, że całkowite świadczenie dostaną emeryci, których wypłata nie jest wyżej 2900 zł brutto. Czternasta emerytura seniora, który dostaje z reguły wyższą wypłatę, zostanie zmniejszona na zasadzie "złotówka za złotówkę". Express Ilustrowany informuje, że wsparcia finansowe mają wypłacić się emerytom w listopadzie 2021 r.


Czternasta emerytura według obietnicy
Czternasta emerytura jest jedną z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy z kampanii 2020 roku. - Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne - powiedział prezydent. W tym czasie wiadomości o nowych wspierających świadczeniach, które miałyby zastąpić trzynastą i czternastą emeryturę, nie zostały potwierdzone.
- Mamy projekt ustawy w sprawie czternastej emerytury. Został skierowany do Sejmu. Prezydent zapowiedział, że będzie gwarantem, aby czternastka weszła w życie. I tego się trzymamy - ujawnił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

pixabay.com


Czternastka zarówno i trzynastka
Wbrew trwającej pandemii i koronakryzysu władze nadal przekazują nadprogramowych kosztów osobom na emeryturze. Marlena Maląg, minister pracy, rodziny i polityki społecznej, ogłosiła, że trzynasta emerytura wypłacona zostanie już w maju 2021 r. Jest to tylko wsparciem, które wprowadzono do polskiego układu emerytur na podstawie ustawy i będzie wypłacała się dalej.
Zgodnie z wstępnych założeń trzynasta emerytura w 2021 roku osiągnie jednakową kwotę z czternastka. Wysokość obydwu świadczeń równoległa emeryturze minimalnej wypłacanej w danym roku kalendarzowym. - Najniższa emerytura w przyszłym roku wzrośnie, ponieważ rośnie inflacja. Myślę, że rząd będzie chciał podwyższyć minimalne świadczenie do 1300 zł brutto - podał Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Jak informował portal "Życie PL": Jaka będzie pogoda zimą 2020/2021? Synoptycy przedstawiają pierwsze prognozy. Czy zima da nam się we znaki

Przypomnij sobie: Minęło ćwierć wieku od odejścia Bogusza Bilewskiego. O uwielbianym przez widzów Walusiu Kwiczole z "Janosika" opowiedziała Laura Łącz