„Mój dziadek był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru. Był sobą autentycznie, z bardzo ostrym dowcipem i dzięki swojemu urokowi potrafił przyciągnąć uwagę każdego pomieszczenia - a także dlatego, że nigdy nie wiedziałeś, co powie dalej ”- napisał 36-letni książę Sussex w oświadczeniu.

Harry wzruszająco pożegnał dziadka

"Zostanie zapamiętany jako najdłużej panujący małżonek monarchy, odznaczony żołnierz, książę. Ale dla mnie, jak wielu z was, którzy stracili ukochaną osobę lub dziadków z powodu bólu minionego roku, był moim dziadkiem: mistrzem grilla, legendą przekomarzania się i podporą aż do samego końca. ”

Harry, który po raz pierwszy od ponad roku wrócił do Wielkiej Brytanii na pogrzeb, pochwalił weterana za jego związek z królową Elżbietą II. „Był wsparciem dla Jej Wysokości Królowej z niezrównanym oddaniem, u jej boku przez 73 lata małżeństwa i chociaż mogłem kontynuować, wiem, że w tej chwili powiedziałby nam wszystkim z piwem w dłoni:„ Och zrób to dalej - kontynuował Harry.

„A zatem, dziadku, dziękuję ci za twoją służbę, oddanie babci i za to, że zawsze jesteś sobą. Będziesz bardzo tęsknił, ale zawsze będzie o Tobie pamiętany - przez naród i świat ”. „Meghan, Archie i ja (a także twoja przyszła prawnuczka ) zawsze będziemy mieć dla ciebie specjalne miejsce w naszych sercach” - napisał Harry. Oświadczenie kończyło się „Per Mare, Per Terram”, motto Royal Marines, oznaczające „By Sea, By Land”.

W poniedziałek 12 kwietnia potwierdziliśmy, że Harry wrócił do Londynu z Kalifornii, gdzie będzie przestrzegał protokołów COVID-19, aby móc uczestniczyć w pogrzebie wyznaczonym na sobotę 17 kwietnia. 39-letnia Markle pozostaje w Kalifornii, ponieważ lekarze zalecali byłej aktorce „odpoczynek” w ostatnich miesiącach ciąży.

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan skarży się na poważne problemy ze zdrowiem. Niezbędna jest pomoc specjalistów

Zerknij tutaj: Od soboty 15 sierpnia czekają nas nowe obostrzenia. Czy one też będą miały wpływ na funkcjonowanie placówek medycznych