Wiesław Wójcik odszed w niedzielę wielkanocną, 4 kwietnia w wieku siedemdziesięciu pięciu lat. Jego debiut miał miejsce w 1969 roku, a kariera trwała przez kolejne dziesięciolecia działalności artystycznej.

Odszedł wybitny aktor

Wiesław Wójcik dał się poznać w prawie czterdziestu produkcjach, między innymi w "Czasie honoru", "Katyniu" Andrzeja Wajdy, "Koronie królów", "Na dobre i na złe", czy "Złotopolskich". Jako że był też aktorem teatralnym, wielu koneserów tej formy przekazu, mogło go oglądać na deskach Starego Teatru w Krakowie, w takmejszym Teatrze Rozmaitości, czy w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Smutną wiadomość o śmierci aktora poinformowała na mediach społecznościowych jego córka, Marta Korwin-Kochanowska.

Dzisiaj rano zmarł mój ojciec Wiesław Wójcik.Człowiek wielu talentów:aktor,malarz,pisarz,muzyk... Z rakiem był zaprzyjaźniony,a z Covidem zbyt dobrze się nie znał. Wczoraj wieczorem z nim rozmawiałam i moje dzieci także. Było mu już ciężko... Niech spoczywa w pokoju.Jak go znam to już zmartwychwstał,nie ma innej możliwości. Odnośnie pogrzebu poinformuje Was.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy pełnych wyrazów współczucia i słów wsparcia. Swoją drogą, córka zmarłego aktora, z błyskawicą w sercu w osobliwy sposób poinformowała na Facebooku, że jest matką dziecka niepełnosprawnego. Swoje życie z nim porównała do jezusowej drogi krzyżowej, wymieniając metaforycznie wszystkie drogi krzyżowe...

Co o tym sądzicie? Trafne porównanie, czy bluźnierstwo?

O tym się mówi: Piotr Żyła zaskoczył fanów swoją decyzją. W następnym sezonie możemy go nie poznać. O co chodzi

Zerknij też tutaj: Wiadomo, jak Lech Wałęsa spędził Wielkanoc. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół. Wszystko widać na zdjęciach

Nie przegap też tego: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki mają co świętować. Ich związek przetrwał już sześć miesięcy