"Money" podaje, że niektórzy mieszkańcy stolicy będą musieli zapłacić prawie o 350 procent więcej, niż dotychczas.

Nowe stawki za wywóz śmieci w Warszawie będą niezwykle wysokie

Mieszkanka warszawskiego Ursynowa opublikowała post na Facebooku, w którym wyraziła swój sprzeciw tak niebtycznej kwocie za wywóz śmieci.

Właśnie wyjęłam ze skrzynki podwyżkę czynszu i w niej 227 zł za śmieci... Gospodarstwo 2-osobowe. Jest to największa, jeśli chodzi o kwotę, pozycja w czynszu. (...) Skandalicznie dużo to jest

Money.pl

Skąd pomysł na takie skandaliczne kwoty?

Money.pl

Rządzący Warszawą postanowili wprowadzić od pierwszego kwietnia nowe zasady naliczania opłat za wywóz śmieci. Będą one polegały na powiązaniu opłaty za wywóz śmieci z ilością zużytej wody.

Według ustaleń, do zapłaty będzie 12,73 zł za zużycie 1m3 wody. Ryczałt będzie natomiast obowiązywał te nieruchomości, które nie mają zamontowanego licznika. Będzie on wynosił 4m3 na osobę miesięcznie.

Pomysł ten został zaskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Sądzie Wojewódzkim, jednak mimo wszystko rządzący miastem Warszawa dążą do prowadzenia w życie tej skandalicznej uchwały.

Prokuratura jest zdania, że bezprawnie pobrane opłaty będą podlegać zwrotowi w chwili, gdy stwierdzi się nieważność zaskarżonych przepisów. Cytowany przez "Gazetę Wyborczą" wiceprezydent miasta Michał Olszewski zabrał głos w sprawie nowych stawek, które Warszawa chce wprowadzić od pierwszego kwietnia.

Zdaniem rządzących miastem stołecznym, metoda powiązana ze zużyciem wody nie powinna pozostawiać niedomówień.

Wiceprezydent twierdzi, że głównym problemem dla składających skargi na nowe przepisy, jest ich budowa, która nie uwzględnia indywidualnego naliczania.

Co sądzicie o tych przepisach? Życiowe, czy śmieciowe?

O tym się mówi: Ważna wiadomość dla seniorów. Jakie zmiany w świadczeniach emerytalnych

Zerknij: Kremowe ciasto z zaledwie trzech składników. Pyszny deser w kilka chwil