Policja nie ustaje w apelach do Polaków o szczególną rozwagę w najbliższym czasie. Ponieważ zbliża się wielkimi krokami wiosna, wiele osób ma już w zamiarze wymianę opon z zimowych na letnie. W trakcie tej czynności możemy jednak paść ofiarą złodziei, a chwila nieuwagi może nas dużo kosztować. O co chodzi?

Do oszustw na masową skalę miało dojść w okolicach Suwałk. Stąd właśnie apele i ostrzeżenia ze strony lokalnej policji. Ten sposób oszustwa może się jednak rozlać na cały kraj. Tym samym, policjanci ostrzegają nie tylko przed brakiem rozwagi na drodze, ale również w trakcie innych czynności, które wykonujemy przy samochodzie.

Kierowcy musza się mieć na baczności. Oszuści znaleźli nowy sposób. Trzeba być czujnym podczas wiosennej wymiany opon

Jak wyjaśnia serwis Pikio, w ostatnim czasie niezwykle często policjanci odnotowują nowy typ oszustwa. Chodzi o metodę „na koło” lub „na kolce”, jak nazwali ja policjanci. Niestety, nieuważny kierowca może stracić wszystko w kilka chwil, gdyż sam wystawi się złodziejom.

W Suwałkach jeden z kierowców padł ofiara tej niezwykle zuchwałej metody kradzieży. Mężczyzna podczas wymiany opony zostawił otwarty na chwilę samochód, a gdy wrócił do pojazdu po jego portfelu nie został nawet ślad. Przed czym przestrzegają policjanci?

Mężczyzna zatrzymał się na drodze nagle, gdyż zorientował się, że musi wymienić oponę. Nie spodziewał się, że pęknięta „guma” to celowe działanie złodziei, którzy przebili ją jeszcze na parkingu, podstawiając pod nią kolce. Nieświadomy niczego kierowca, zostawiając otwarte drzwi do pojazdu sam wystawił się oszustom. W ten sposób stracił, oprócz dokumentów, prywatnych informacji i karty kredytowej 1200 złotych w gotówce.

Policjanci proszą o to, aby zachować ostrożność i czujność, szczególnie w pobliżu bankomatów, centrów handlowych i sklepów, gdyż w ten sposób złodzieje mogą niemal od razu wypłacić całą gotówkę z kart, w które posiadanie weszli.

Jeśli musimy wymienić oponę nagle to zamykajmy drzwi i wyłączajmy silnik!

Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja
Policja/Youtube @Polska Policja

Jak informował portal "Życie PL": PORUSZAJĄCE WYNIKI BADAŃ INSPEKTORÓW SANITARNYCH! OGROMNA WIĘKSZOŚĆ BADANYCH PRÓBEK DO TESTÓW JEST BRYTYJSKĄ MUTACJĄ. CORAZ WIĘCEJ ZAKAŻONYCH

Przypomnij sobie: ANIA Z „ROLNIK SZUKA ŻONY” OCENIŁA UDZIAŁ W PROGRAMIE. BYŁA PARTNERKA JAKUBA WYJAWIŁA, CO STAŁO SIĘ Z JEJ ŻYCIEM PO EMISJI. NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWDA NA TEMAT ZAROBKÓW W RESTAURACJACH MAGDY GESSLER WYSZŁA NA JAW. SZCZEGÓŁY POSTANOWIŁ WYJAWIĆ KUCHARZ, KTÓRY PRACOWAŁ DLA KRÓLOWEJ GASTRONOMII

Pisaliśmy również o: NADUŻYCIE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. NA MSZY BYŁO AŻ 130 OSÓB WIĘCEJ NIŻ PRZEWIDUJĄ OBOSTRZENIA. OŚWIADCZENIE PARAFII WYWOŁAŁO OBURZENIE. O CZYM MOWA