Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 3890 przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Jak twierdzi minister zdrowia Adam Niedzielski, obecnie mamy do czynienia z trzecią falą pandemii, a sytuacja nie jest najlepsza.

Mamy do czynienia z trzecią falą

- Myślę, że możemy, patrząc na wyniki, powiedzieć o tym, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce – mówił minister zdrowia.

Jak podaje portal Pikio, szef resortu zdrowia nie ma wątpliwości, co do tego, że największy przyrost zakażeń będziemy obserwować znów na przełomie marca oraz kwietnia, czyli mniej więcej wtedy, kiedy wypada Wielkanoc.

Takie spekulacje potwierdził także profesor Andrzej Horban, który zaznaczył, że Polacy w tym roku raczej nie będą mogli spędzić rodzinnych świąt.

Jakie obostrzenia czekają nas w najbliższym czasie?

Minister zdrowia zapowiedział dodatkowo, że już w ciągu tego tygodnia poznamy dokładne obostrzenia, jakie planuje wprowadzić rząd w związku z kolejnym wzrostem zakażeń. Nie jest wykluczone, że jedną z decyzji będzie zamknięcie stoków narciarskich, a także galerii handlowych oraz ponowne wykorzystanie nauki zdalnej wśród uczniów, którzy niedawno wrócili do szkół.

Co więcej, prawdopodobnie zaostrzone zostaną także kontrole na przejściach granicznych, a osoby wracające do kraju będą zobowiązane do wykonania testu na COVID-19. Rząd planuje także zaostrzyć przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa, co spowoduje, że nie będzie można w tym celu korzystać z przyłbic oraz szalików czy chust.

Jak informował portal "Życie PL": ZENEK MARTYNIUK WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ O SWOIM ZWIĄZKU! CZY ZNANY PIOSENKARZ DAWAŁ SWOJEJ ŻONIE POWODY DO ZAZDROŚCI

Przypomnij sobie: WYSZŁA ZA MĄŻ, CHOĆ KOCHAŁA INNEGO? GŁĘBOKO ZASTANAWIAJĄCE NAGRANIE ZE ŚLUBU TRAFIŁO DO SIECI, CO WCIĄŻ MOŻE ŁĄCZYĆ PANNĘ MŁODĄ I JEJ DAWNĄ MIŁOŚĆ

Portal "Życie PL" pisał również: RZĄD WPROWADZA ZAKAZ NOSZENIA PRZYŁBIC. TO NIE WSZYSTKO, RADA MEDYCZNA PRZYJRZY SIĘ MASECZKOM I WYDA REKOMENDACJĘ OBOWIĄZKOWYCH PRODUCENTÓW

Pisaliśmy również o: JEDNA Z BOHATEREK PROGRAMU "SANATORIUM MIŁOŚCI" NIE POKŁADA ZBYT DUŻYCH NADZIEI NA ZNALEZIENIE PARTNERA? CO HALINA MYŚLI O KANDYDATACH