Autostrada A2 znów droższa. Niemałe zaskoczenie przeżyli kierowcy, którzy podróżując dziś tą drogą musieli zapłacić więcej za każdy liczący 50 km odcinek między Koninem a Nowym Tomyślem. Podwyżki weszły w życie od godziny 6 rano 15 lutego w poniedziałek.

O ile więcej musimy zapłacić? Choć podwyżka jest niewielka to kierowcy zastanawiają się, jakie są powody podwyższenia opłat za korzystanie z A2. Od ubiegłego roku przejazd tą trasą kosztował 22 złote. Ile teraz?

Podrożała autostrada A2! O ile więcej muszą zapłacić kierowcy za przejazd?

Jak donosi serwis „Fakt”, zarząd autostrady A2 od poniedziałku 15 lutego zdecydował się na podwyżkę opłat na trzech najważniejszych odcinkach tej trasy. Mowa o drodze Nowy Tomyśl – Poznań, Poznań – Września i Września – Konin.

Od 6 rano 15 lutego za każdy z nich trzeba zapłacić 23 złote, czyli o złotówkę więcej niż do tej pory. Jest to kolejna podwyżka cen opłat w ciągu roku, a za przejazd wszystkimi odcinkami trzeba zapłacić teraz 69 złotych, jeśli jesteśmy kierowcami samochodów osobowych.

Motocykliści i kierowcy samochodów ciężarowych zapłacą jeszcze więcej, gdyż 34 złote (pojazdy o dwóch osiach), 52 złote (pojazdy o trzech osiach lub dwóch z kołami bliźniaczymi z przyczepami) itd.

Wliczono również podatek VAT w wysokości 23 procent, co wynika z prawa opłąt za koncesyjne odcinki autostrad.

Nie wzrosną jednak opłaty (18 złotych) za przejazd odcinkiem Świecko – Nowy Tomyśl. Zarząd autostrady, czyli spółka Autostrada Wielkopolska tłumaczy, że przyczyną podwyżek jest inflacja i inwestycje, jakie firma wdraża.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": JOANNA PRZETAKIEWICZ DOSTAŁ WYMARZONY PREZENT NA WALENTYNKI. RINKE ROOYENS NAPRAWDĘ SIĘ POSTARAŁ ZROBIĆ JEJ PRZYJEMNOŚĆ. CO JEJ PODAROWAŁ

Przypomnij sobie: NIEJEDEN PASJONAT MOTORYZACJI MOŻE POZAZDROŚCIĆ CÓRCE PREZYDENTA. KINGA DUDA MA DO DYSPOZYCJI SAMOCHÓD, O KTÓRYM MARZY WIELE OSÓB

Portal "Życie PL" pisał również: ROMANTYCZNY GEST RADKA MAJDANA Z OKAZJI WALENTYNEK. MAŁGORZATA ROZENEK JEST PRAWDZIWĄ SZCZĘŚCIARĄ I CHWALI SIĘ NA INSTAGRAMIE. CO WRĘCZYŁ JEJ UKOCHANY

Pisaliśmy również o: MONETA 5 ZŁOTYCH MOŻE MIEĆ ZNACZNIE WIĘKSZĄ WARTOŚĆ NIŻ SIĘ SPODZIEWAMY. JAKIE OKAZY SĄ SZCZEGÓLNIE POSZUKIWANE PRZEZ KOLEKCJONERÓW I DLACZEGO