Ministerstwo Zdrowia poinformowało o niemal ważnej sprawie, dotyczącej obywateli Polski. Już dziś na terenie Polski zacznie obowiązywać nowa zmiana. Mnóstwo osób wiele czasu czekali na tą informacje, dlatego bez wątpliwości zmiana będzie się ich cieszyła.

Ministerstwo Zdrowia pilnie pionformowało oważnym komunikaci. Ważna zmiana bez wątpliwości będziepocieszjącą dla wielu osób, które wiele czasu się spodziewały na taki ruch ze strony rządu. Nowy zapis zacznie obowiązywać już dzisiaj. Resort udostępnił właśnie nową listę leków refundowanych. Pocieszająca informacja dla kobiet w ciąży.

pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia wydało nową listę leków refundowanych

Dobra informacja została udostępniona na rządowej stronie internetowej i na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Od 1 września będzię obowiązywać nowa lista leków refundowanych dla kobiet w ciąży. Dzisiaj wszystkie kobiety oczekiwające pojawienia się na świat swojego dziecka, będą mogłi dostać darmowe leki.

pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia postanowiło na udostępnienie pierwszej listy leków, które będą osiągalne bezpłatnie dla kobiet w ciąży w ramach wrześniowej listy leków refundowanych. W nowym liście dodały się 114 pozycji, które są dostępne na receptę oraz najczęściej używane przez kobiety ciężarne. Resort zdrowia zwrócił uwagę, że nie jest to lista finalna i będzie ona ciągle uzupełniana.

Opublikowany spis leków refundowanych zapewnia ich darmowy dostęp dla wszystkich kobiet w ciąży. Korzystać z niej będzie można od postanowienia ciąży przez lekarza, który posiada tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa oraz ginekologii lub lekarza, który jest w czasie odbywania specjalizacji w tym kierunku, położnej podstawowej opieki zdrowotnej, położnej wykonującej świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w poradni położniczo-ginekologicznej.

Recepta na leki refundowane (będą oznaczone jako leki "C") będzie mogła zostać wystawiona przez lekarza lub położną, którzy posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także inny lekarz - w oparciu o zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną, którzy stwierdzili ciążę.

Jak informował portal "Życie PL": Ile będą wynosić kary za niepłacenie abonamentu RTV w 2021 roku? Obserwacja dla osób którzy kupili telewizor, i nie zgłosili go do rejestru

Przypomnij sobie: Tysięcy dzieci mogli okazać się w poważnym niebezpieczeństwie. Co się stało 1. września w szkołach

Portal "Wiesz" pisał również: Konsumenci muszą mieć się na baczności, chorobotwórcze bakterie w znanym produkcie. GIS wyszedł z apelem, producent wycofuje partie