80-letni Stan Borys ma poważne problemy ze zdrowiem, która pojawiły się stosunkowo niedawno. Mimo tego, że znany piosenkarz był okazem zdrowia i pokazywał, jak można cieszyc się dobrą kondycją w dojrzałym wieku to niestety, dotknął go nagły udar niedokrwienny mózgu. Po trzech latach od tej sytuacji wokalista stara się odzyskać swoja sprawność, co wymaga dużych starań i poważnej rehabilitacji.

Jaki problem ma Stan Borys? Powrót do sprawności po udarze to nie tylko nauka chodzenia od nowa, czy wykonywania różnych czynności, ale także w wielu przypadkach mówienia na nowo. Artysta marzy o tym, by móc znów śpiewać, lecz nie jest to łatwe. Okazuje się jednak, że wielki śpiewak nie zamierza się poddać i wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. Jakie?

Stan Borys zmaga się z problemami ze śpiewaniem po udarze. Wokalista trafił do lekarza Luciano Pavarottiego. Czy znów usłyszymy „Jaskółkę uwięzioną”?

Nie da się ukryć, że Stan Borys przez lata zachwycał swoim głosem, a jego wykonania choćby największego hitu, czyli „Jaskółki uwięzionej” wywoływały ciarki za każdym razem. Głos Stana Borysa zawsze był postrzegany jako jeden z najpotężniejszych na polskiej scenie muzycznej. Jednak muzyk od trzech lat nie może pokazać swoich możliwości, gdyż możliwość śpiewania znacząco odebrał mu udar.

Mimo nieustannej rehabilitacji, gwiazdorowi trudno jest dziś śpiewać, ale mimo to, stara się nie poddawać. Dziś, po spotkaniach z fanami w Polsce jakiś czas temu, marzy o tym, by móc wrócić do śpiewania. Pomóc ma mu w tym znany laryngolog mieszkający w San Francisco. To Krzysztof Izdebski, znany specjalista w zakresie patologii głosu i mowy, który pomagał tak wybitnym śpiewakom jak Luciano Pavarotti czy Andrea Bocelli.

- Pan profesor zadzwonił do mnie już kilka razy. Jest polskiego pochodzenia i wykłada na Uniwersytecie w San Francisco. Napisał 27 książek na temat technik wokalu. Udzielił mi wiele cennych rad, dzięki którym mam nadzieję na powrót głosu – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Stan Borys.

Gwiazdorowi życzymy powrotu na wielką estradę!

Stan Borys z ukochaną/YouTube @AmphyMusicProductionLTD

Jak informował portal "Życie Polska": RADOSNE WIEŚCI W RODZINIE SZYMONA HOŁOWNI. LIDER POLSKI 2050 MA POWODY DO WZRUSZENIA. WSZYSTKO WYSZŁO NA JAW DZIĘKI ŚWIĄTECZNEMU NAGRANIU NA FACEBOOKU

Przypomnij sobie: PORAŻAJĄCA DEKLAMACJA SYNA LECHA WAŁĘSY. LEGENDA „SOLIDARNOŚCI” NIE WIE, JAK POMÓC SWOJEMU DZIECKU. TO NIE BĘDĄ TRADYCYJNE ŚWIĘTA DLA SŁAWOMIRA WAŁĘSY

Portal "Życie Polska" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI ZDRADZIŁ WIELKI SEKRET SWOJEJ ŻONIE. WYDAŁO SIĘ, JAKA JEST ANNA LEWANDOWSKA, GDY GASNĄ KAMERY. TAKICH SŁÓW NIEWIELU SIĘ SPODZIEWAŁO

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JAROSŁAW JAKIMOWICZ OSTRO O DZIENNIKARKACH TVN. WYPŁYNĘŁO POWALAJĄCE ZDJĘCIE MONIKI OLEJNIK I ANITY WERNER. CZY GWIAZDOR TVP INFO TYM RAZEM PRZESADZIŁ