Od dekad Polacy znają i uwielbiają byłego prezydenta RP, Lecha Wałęsę - niewiele jednak wiadomo o jego żonie, Danucie. Była pierwsza dama, nawet za czasów rządów swojego męża, zawsze pozostawała w jego cieniu i trzymała się nieco na uboczu.

Wygląda jednak na to, że sama Danuta ma dość swojej biernej postawy. Postanowiła ona publicznie zabrać głos w kilku ważnych sprawach. W swoich wypowiedziach zdecydowanie nie była łagodna... Co takiego powiedziała?

Danuta Wałęsa krytykuje PiS, Kaczyńskiego i... kościół

Po tym, jak dzięki swoim wpisom jej mąż stał się prawdziwą gwiazdą internetu, Danuta Wałęsa postanowiła, że nie pozostanie w tyle i również przebiła się do świata mediów społecznościowych. Stało się to za sprawą rozmowy, jakiej udzieliła w programie "Teren Rebelianta" na YouTubie. Wypowiedziała w nim kilka odważnych myśli...

Chociaż nie ma wątpliwości, że rodzina Wałęsów to bogobojni katolicy, Danuta nie omieszkała skrytykować samej instytucji Kościoła Katolickiego, która ma według niej niewiele wspólnego z prawdziwym chrześcijaństwem. W ostrych słowach odniosła się również do rządów PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Żona Lecha Wałęsy wyznała, że żyjąc w Polsce nie czuje się, jakby żyła w wolnym kraju. Zarzuciła Jarosławowi Kaczyńskiemu, że zamiast walczyć z komunistyczną władzą, sam ją reprezentuje. Osoby związane z Tadeuszem Rydzykiem oraz partią PiS nazwała natomiast... sektą.

Nie mniej radykalne były jej słowa odnośnie instytucji kościoła. Silna wiara nie przeszkadza jej w zauważaniu pewnych niepokojących tendencji, jakie od jakiegoś czasu mają miejsce w naszym kraju. Mowa oczywiście o układaniu się episkopatu z władzą. Według Danuty oddzielenie kościoła od państwa jest czymś koniecznym dla prawidłowego funkcjonowania kraju.

Polacy byli niezwykle zaskoczeni wypowiedziami byłej pierwszej damy - nawet jej mąż nie porywał się nigdy na takie słowa. Czy Danuta Wałęsa zrobi furorę w świecie mediów?

Zobacz także: Zawodnicy z zaplecza polskiej reprezentacji wzięli przykład z Roberta Lewandowskiego, czy Wojciecha Szczęsnego. Jak przygotowują się do zawodów

Może cię zainteresować: To o niej z miłością śpiewa Paweł Domagała. Kim jest Zuzanna Grabowska? Niezwykła historia miłości aktora i jego żony

Pisaliśmy również o: Od miłości do nienawiści. To nieprawdopodobne, jak potoczyły się losy Kasi Kowalskiej i jej byłego partnera Kostka Joriadisa