W poniedziałek, 5 kwietnia, serca wszystkich fanów Krzysztofa Krawczyka zostały rozdarte na wieść o jego śmierci. Pogrzeb wielkiego muzyka zgromadził setki przyjaciół i wiernych fanów, a kolejne tysiące osób z całej Polski nadal pojawiają się przy jego grobie. Jest to niewątpliwa strata dla polskiej kultury.

Tak ważna postać nie może pozostać nieupamiętniona - z tego założenia wyszło kilka teatrów na terenie całej Polski, które zaczęły planować spektakle inspirowane życiem wielkiego muzyka. Jednym z nich jest Teatr Powszechny w Łodzi, którego przedstawiciele opowiedzieli nieco więcej o nadchodzącej produkcji.

Czego fani mogą spodziewać się w łódzkim teatrze?

Sztuka zatytułowana "Krystof", wyreżyserowana przez Michała Siegoczyńskiego, może spodziewać się swojej premiery już 22 maja bieżącego roku w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Prace nad nią trwały już od grudnia ubiegłego roku - teraz, po śmierci muzyka, z pewnością będzie chciało zobaczyć ją jeszcze więcej osób.

Jak zdradził sam reżyser - głównym przedmiotem zainteresowania utworu będzie "paradoks bycia gwiazdą", a dokładniej "pęknięcie" pomiędzy scenicznym wizerunkiem Krawczyka a tym, jak zachowywał się prywatnie. Twórcy spektaklu chcą obalić mit gwiazd jako wykreowanych, mitycznych figur - zamiast tego pokażą artystę jako prawdziwego człowieka z krwi i kości.

Ambitna rola legendy polskiej muzyki przypadła aktorowi znanemu z m.in. "Korony Królów" czy filmu Patryka Vegi "Polityka" - Mariuszowi Ostrowskiemu. Już niebawem fani przekonają się, czy uda mu się w pełni oddać na scenie tak barwną i nietuzinkową postać, jak Krzysztof Krawczyk.

"Biografia Krzysztofa Krawczyka to historia wzlotów i upadków, wielkiej popularności w Polsce, a jednocześnie pewnego niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych. Krzysztof Krawczyk był fenomenem, twórcą, którego nie da się zaszufladkować. (...) Prywatna historia Krawczyka to z kolei sekwencja różnych rozczarowań i dramatów, które nie pasują do wizerunku ikony polskiej popkultury. To też zupełny odwrót od religii, który w późniejszym czasie przerodził się w głęboką wiarę w Boga, odgrywającą w jego życiu tak ważną rolę" - opowiada reżyser.

Czy 22 maja Polacy tłumnie ruszą do teatru na sztukę o Krawczyku?

Zobacz także: Nadchodzący tydzień może być burzliwy. Co czeka znaki zodiaku w ostatnie dni kwietnia? Ten horoskop pozwoli rozwiać wątpliwości

Może cię zainteresować: Jak wyglądało ostatnie pożegnanie księcia Filipa? Zdjęcia z ceremonii wzruszają do łez. Niezwykła uroczystość

Pisaliśmy również o: Joanna Przetakiewicz wyraziła swój smutek z powodu ostatnich wydarzeń w Anglii. Internauci podzieleni. O co chodzi