Reprezentacja Polski zakończyła swoją przygodę z Euro 2024 po przegranej 1:3 z Austrią. Mecz, który odbył się w piątek, był pełen błędów i rozczarowań, a nasza drużyna nie była w stanie sprostać wyzwaniu. Mimo kiepskich nastrojów, selekcjoner Michał Probierz zachował zimną krew i wygłosił do swoich piłkarzy krótką, lecz inspirującą przemowę.


Spotkanie z Austrią zakończyło się wynikiem 1:3 na niekorzyść Polski. Biało-Czerwoni popełniali liczne błędy w obronie, które przeciwnicy bezlitośnie wykorzystywali. Polacy zaprezentowali słaby poziom gry, co skutkowało zasłużoną porażką i odpadnięciem z turnieju, informuje Goniec.


Po meczu w szatni polskiej drużyny panowały grobowe nastroje. Zawodnicy ze spuszczonymi głowami i w ciszy próbowali przetrawić bolesną porażkę. Tę przygnębiającą atmosferę przerwał dopiero Michał Probierz, który wszedł do szatni i wygłosił krótką, lecz znaczącą przemowę.


Na kanale "Łączy nas piłka" pojawił się materiał, który pokazuje kulisy spotkania z Austriakami. Nagranie stało się hitem sieci, ukazując trudne chwile reprezentacji Polski po zakończonym meczu. W szatni Michał Probierz powiedział:


"Panowie, taki jest sport. Teraz już nic nie zmienimy. Mogliśmy to zmienić tylko na meczu. Teraz trzeba po prostu iść dalej i z tej drogi się nie cofnąć. I dalej po prostu trzeba robić. Nie ma innej drogi."


Reprezentacja Polski jako pierwsza odpadła z Euro 2024, mając na koncie zero punktów i ujemny bilans bramkowy po dwóch meczach. Przed Biało-Czerwonymi pozostało jeszcze jedno spotkanie – mecz o honor z naszpikowaną gwiazdami Francją. Mecz odbędzie się we wtorek o godzinie 18:00 i będzie dla polskiej drużyny piekielnie trudnym wyzwaniem, gdyż Trójkolorowi nadal będą walczyć o awans.


Przegrana z Austrią i odpadnięcie z Euro 2024 to bolesny cios dla reprezentacji Polski i jej kibiców. Mimo wszystko, przemowa Michała Probierza w szatni pokazuje, że w sporcie nie ma miejsca na poddawanie się. Przed polską drużyną stoi jeszcze jedno wyzwanie – mecz z Francją, w którym będą walczyć o honor i godne zakończenie turnieju.