Po dwóch tygodniach pełnych niepewności i oczekiwania, wreszcie odnaleziono osobę wymienioną w testamencie Barbary Sienkiewicz, która ma zająć się opieką nad jej osieroconymi dziećmi oraz organizacją pochówku. Dobrą nowinę przekazał prezes Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), Krzysztof Szuster.


9-letnie bliźniaki, Piotruś i Ania, nagle zostały same na świecie 7 czerwca 2024 roku, po nagłej śmierci swojej matki. Najstarsza matka w Polsce zmarła w swoim domu, pozostawiając po sobie skomplikowaną sytuację. Tuż po jej śmierci dzieci trafiły do interwencyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej, a dalsze decyzje miały zapaść w sądzie rodzinnym, informuje Super Express.


Kilka dni temu Fakt poinformował, że dzieci znalazły się już w pieczy zastępczej, co zakończyło okres niepewności. Przez prawie dwa tygodnie nie można było znaleźć osoby, która według ostatniej woli zmarłej miała przejąć opiekę nad bliźniakami.


Prezes ZASP, Krzysztof Szuster, poinformował, że osoba wymieniona w testamencie Barbary Sienkiewicz zgłosiła się i będzie ubiegać się o formalną opiekę nad dziećmi. Ta sama osoba zajmie się również organizacją pogrzebu.


Osoba zaprzyjaźniona z panią Basią i wymieniona w testamencie jeszcze się do nas nie zgłosiła w sprawie zasiłku, ale jesteśmy z nią w kontakcie. Prosi jednak o nieujawnianie swoich danych — powiedziała prezes Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, Marlena Miarczyńska.


Pomimo znalezienia osoby odpowiedzialnej za pochówek, data pogrzebu Barbary Sienkiewicz wciąż nie jest znana. Jak informuje Fakt, ciało najstarszej matki w Polsce zostało już zabrane z kostnicy przez zakład pogrzebowy, który zajmie się wszystkimi formalnościami.


To generowało bardzo duże koszty, ale zakład pogrzebowy już się wszystkim zajął. Niestety daty pogrzebu jeszcze nie znamy - dodała Miarczyńska.