Po długiej nieobecności, księżna Kate pojawiła się publicznie na corocznym święcie Trooping the Colour. W tym roku, uroczystość ta miała miejsce w trudnych warunkach pogodowych, ale to nie przeszkodziło członkom rodziny królewskiej w celebrowaniu urodzin monarchy Wielkiej Brytanii. Jak zwykle, wydarzenie obejmowało paradę wojskową i pokaz sił powietrznych, zakończony tradycyjnym pojawieniem się rodziny królewskiej na balkonie Pałacu Buckingham, informuje Świat Gwiazd.


Trooping the Colour 2024 odbyło się w deszczu i podczas burzy, co dodało uroczystości specyficznego nastroju. Na balkonie Pałacu Buckingham pojawili się książę William, księżna Kate wraz z dziećmi oraz reszta rodziny królewskiej. Media społecznościowe zapełniły się komentarzami, że dzieci Kate i Williama wyglądały na smutne podczas całej uroczystości.


W szczególności zwracano uwagę na zachowanie księżnej Kate. Ekspertka od interpretacji mowy ciała, Nicola Hinckley, w rozmowie z The Mirror, rozszyfrowała, co księżna mówiła do swoich dzieci podczas ceremonii. Z jej analizy wynika, że księżna udzielała dzieciom wskazówek dotyczących ich zachowania na balkonie:


Zostańcie tam, ok? - to miały być jej pierwsze słowa.


Uśmiechaj się i zostań tu przez chwilę - miała powiedzieć do 9-letniej Charlotte.


Najbardziej poruszającym momentem uroczystości okazały się słowa księcia George’a skierowane do jego mamy. Juliet Sullivan, specjalistka w zakresie czytania z ruchu warg, ujawniła w wywiadzie dla "Daily Mail", co książę George mówił do swojej matki podczas przejażdżki karocą:


Wszyscy wyglądają na szczęśliwych - powiedział George, uśmiechając się do mamy.


To wzruszające wsparcie było związane z pierwszym od miesięcy publicznym wystąpieniem księżnej Kate. George, dostrzegając radość Brytyjczyków, zwrócił uwagę na pozytywne nastroje zgromadzonej publiczności, a następnie machał do tłumu.


Król Karol III również wyraził swoje zadowolenie z organizacji parady, zwracając się do swojej żony:


Spójrz na to! Cudownie! Tak kolorowo.


Natomiast książę Louis, jak zwykle pełen energii, podczas Horse Guards Parade zaczął zabawiać się sznurkiem do zasłon, po czym zapytał księżną:


Wiesz, jak to się robi, mamo?