Po niemal 20 latach nieprzerwanej pracy w Polsacie, Maciej Dowbor postanowił zakończyć swoją współpracę z stacją telewizyjną. Prezenter ogłosił swoją decyzję za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie podzielił się swoimi przemyśleniami i planami na przyszłość. Choć zapewnił, że nic złego się nie stało, Dowbor przyznał, że poczuł zawodowe wypalenie, które skłoniło go do podjęcia tej trudnej decyzji.


"W środę wieczorem opublikowałem oświadczenie, w którym przekazałem, że po niemal dwóch dekadach odchodzę z Polsatu. Ta decyzja była jedną z najtrudniejszych w moim życiu zawodowym," napisał Dowbor na Instagramie. Prezenter podkreślił, że jego odejście nie jest wynikiem konfliktów ani żali, ale naturalnym etapem w jego karierze. "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Uznałem, że to jest ten moment, kiedy mogę odejść na własnych zasadach, zostawiając po sobie fajne projekty i dobre wspomnienia."


Maciej Dowbor spędził w Polsacie 20 lat, które jak sam przyznaje, były dla niego czasem ogromnego rozwoju i niezapomnianych przeżyć. "To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę!" - dodał z uśmiechem.


Prezenter nie szczędził ciepłych słów wobec swoich współpracowników, dziękując im za wsparcie i możliwość współtworzenia niezliczonych programów. "Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi!"


Na chwilę obecną Maciej Dowbor nie ma konkretnych planów zawodowych. Jak sam przyznał, potrzebuje przerwy, aby naładować baterie i cieszyć się czasem spędzonym z rodziną. "Na razie robię sobie przerwę. A co będzie dalej?! Czas pokaże! Póki co chce celebrować wakacje z moją rodziną, po raz pierwszy od wielu lat nie na planie!" - podsumował.


Decyzja Macieja Dowbora o odejściu z Polsatu z pewnością zaskoczyła wielu jego fanów, ale jednocześnie otwiera przed nim nowe możliwości. Jego lojalni widzowie z pewnością będą śledzić kolejne kroki w karierze prezentera i życzyć mu powodzenia w realizacji nowych planów i marzeń.