Krzyczące dzieci i wypełnianie rodzicielskich obowiązków w ogóle go nie interesowały. Ale tej nocy było inaczej — jego żonie skończyła się cierpliwość. Trzasnęła drzwiami i wyszła.

Biesiada przy telewizorze z piwem dobiegła końca, ojciec wrócił do innej rzeczywistości. Dwa dni później napisał tę wiadomość do żony:

"Kochanie, przedwczoraj przyszedłem zmęczony z pracy. Nie chciałem bawić się z dziećmi, chciałem położyć się na kanapie i obejrzeć mecz piłki nożnej.

Ty też musiałaś być zmęczona pracami domowymi. Dzieci źle się zachowywały, a noworodek krzyczał, gdy próbowałaś go uśpić. Podkręciłem dźwięk, hałas mi przeszkadzał.

Poprosiłaś mnie o pomoc, ale powiedziałem, że pracowałem cały dzień w biurze, gdy ty mogłaś zostać w domu i bawić się lalkami z córkami. Zdaję sobie sprawę, że powiedziałem za dużo, może zraniłem twoje uczucia.

Dużo płakałaś, nagle trzasnęłaś drzwiami i zostawiłaś nas w pustym mieszkaniu. Musiałem sam ugotować obiad i położyć je spać.

Wziąłem dodatkowy dzień wolny, który w całości poświęciłem córkom. Czuję, że tego dnia przeszedłem przez wszystkie kręgi piekła. Nie miałem ani minuty do stracenia.

Musiałem karmić, ubierać i pocieszać dzieci w tym samym czasie. Przez cały dzień nie rozmawiałem z ludźmi i nie oddychałem powietrzem. Stałem się ich zakładnikiem w zamkniętym mieszkaniu.

Chciałem się wykąpać, zjeść, pójść do toalety — ale wydawało mi się to luksusem. Byłem tak śpiący, że prawdopodobnie spałbym przez dwa dni.

Nasza najmłodsza córka budziła się w nocy co godzinę, a ja nawet nie zdążyłem zasnąć. Zdałem sobie sprawę ze wszystkiego! Szczerze!

Bycie mamą to najtrudniejsza praca, jaka istnieje. Poświęcasz się każdego dnia! Zdałеm sobie sprawę, że jest to trudniejsze niż radzenie sobie z klientami i kwestiami prawnymi.

Zdałеm sobie sprawę, że karierę i niezależność finansową zawiesiłaś tylko dla nas. Zdałem sobie sprawę, jak to jest nie mieć własnych pieniędzy i być zależnym od kogoś innego.

Zdałem sobie sprawę, że zawsze poświęcasz to, co sprawia, że jesteś szczęśliwa. Z powodu braku czasu przestałaś chodzić na siłownię i imprezy ze znajomymi. Zdałem sobie sprawę, jak to jest być zakładnikiem swoich dzieci, być zamkniętym 24 godziny na dobę.

To jak bycie odciętym od otoczenia. Rozumiem, dlaczego złościsz się, gdy mama cię upomina. Jesteś jedyną osobą, która może negocjować i iść na kompromis z naszymi dziećmi!

Zdałem sobie sprawę, że wszystkie obowiązki i odpowiedzialność spoczywają na tobie. Jaka szkoda, że wcześniej nie zdawałem sobie z tego sprawy i tego nie doceniałem!

Nie wysłałem tej wiadomości, aby wzbudzić litość, ponownie zrzucić na Ciebie wszystkie zmartwienia i uciec do pracy. Nie!

Chcę powiedzieć, że jesteś najodważniejszą osobą i podziwiam Cię. Jestem dumny, że mam tak mądrą żonę!"

Rzeczywiście, w dzisiejszym świecie rola kobiet jest często źle oceniana. To one utrzymują dom i wychowują świadomych, odpowiedzialnych, kompetentnych obywateli naszego kraju!